Reklama

"Simona Kossak": Olga Bołądź jako Hanna Gucwińska! Kto zagrał jej męża?

Zakończyły się zdjęcia do filmu fabularnego „Simona Kossak” w reżyserii Adriana Panka. W pochodzącą z rodziny słynnych malarzy Simonę Kossak, która stała się symbolem niezwykłej relacji człowieka z naturą, wciela się Sandra Drzymalska. W jej długoletniego partnera – Lecha Wilczka – Jakub Gierszał. Na ekranie zobaczymy także Olgę Bołądź i Dariusza Chojnackiego, którzy zagrali Hannę i Antoniego Gucwińskich.

Zakończyły się zdjęcia do filmu fabularnego „Simona Kossak” w reżyserii Adriana Panka. W pochodzącą z rodziny słynnych malarzy Simonę Kossak, która stała się symbolem niezwykłej relacji człowieka z naturą, wciela się Sandra Drzymalska. W jej długoletniego partnera – Lecha Wilczka – Jakub Gierszał.  Na ekranie zobaczymy także Olgę Bołądź i Dariusza Chojnackiego, którzy zagrali Hannę i Antoniego Gucwińskich.
Olga Bołądź i Dariusz Chojnacki jako Hanna i Antoni Gucwińscy w filmie "Simona Kossak" /Jarosław Sosiński /materiały prasowe

"Simona Kossak" to inspirująca historia o niezależności i determinacji w szukaniu własnego miejsca na ziemi. To opowieść o odwiecznej potrzebie bliskości i odnalezieniu swojego stada.

Simona Kossak, córka malarza Jerzego Kossaka i wnuczka Wojciecha, pozbawiona talentu, który od pokoleń definiuje jej rodzinę, dorasta nie zaznając ciepła ze strony despotycznej matki. Gdy po studiach rzuca wszystko - dom, tradycję, społeczne konwenanse - i obejmuje posadę naukowczyni w Białowieży, zaczyna życie na własnych warunkach. Osiedla się w środku puszczy, w domu bez prądu i bieżącej wody, w otoczeniu dzikiej przyrody. 

Reklama

Tam, na magicznym odludziu poznaje fotografa Lecha Wilczka, z którym dzieli pasje - miłość do natury i... potrzebę wolności. Ich niezwykła relacja wymyka się wszelkim schematom. Jednak wyobrażenia Simony o pracy przyrodnika i pozycji młodej kobiety w świecie zdominowanym przez mężczyzn ulegają bolesnej weryfikacji. Musi stanąć w obronie nie tylko swoich ideałów, ale również świata roślin i zwierząt.  

Olga Bołądź jako Hanna Gucwińska w filmie o Simonie Kossak

W jednej ze scen filmu Kossak spotyka się z małżeństwem przyrodników i wieloletnich zarządzających Ogrodem Zoologicznym we Wrocławiu Antonim i Hanną Gucwińskimi.

Wcielająca się w Hannę Gucwińską Olga Bołądź niemal wszystkie sceny ma z kapucynką Goldie.

- Na początku miałem takie wrażenie, że to będzie za trudne i się nie uda. Ale taka siła spokoju i pewność siebie Olgi w tej sytuacji bardzo jej pomogła i to są teraz wręcz przyjaciele - mówi Interii grający Antoniego Gucwińskiego, Dariusz Chojnacki. - To bardzo przyjemnie patrzeć jak zwierzę łamie swoje opory i lęki. I jest w stanie pokochać obcego człowieka - dodaje.

- Goldie gra Koko, czyli ukochaną małpkę państwa Gucwińskich w ówczesnym okresie. Goldie jest jeszcze dzieckiem. Ma półtora roku i pierwszy raz jest na planie. Trochę się nią tu opiekujemy, by nie miała żadnych złych wspomnień - dodaje Olga Bołądź.

Na ekranie zobaczymy również m.in. Agatę Kuleszę, Borysa Szyca i Martę Stalmierską. Premiera filmu planowana jest na 2024 rok.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Olga Bołądź | Hanna Gucwińska | Dariusz Chojnacki
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy