Reklama

Reklama

Sharon Stone dla Gorbaczowa

Piosenkarze, filmowcy i politycy pojawią się w środę podczas specjalnego, charytatywnego koncertu na cześć byłego prezydenta ZSRR Michaiła Gorbaczowa., który 2 marca obchodził 80.urodziny. Gala odbędzie się w Londynie. Koncert poprowadzą Kevin Spacey i Sharon Stone.

Zachodnia opinia publiczna uważa Gorbaczowa za człowieka, który zakończył "zimną wojnę" i uwolnił Europę Wschodnią od sowieckiej dominacji.

"Michaił Gorbaczow to jeden z niewielu ludzi, o których można powiedzieć, że na prawdę zmienili świat" - można przeczytać na stronie Royal Albert Hall, gdzie odbędzie się charytatywny koncert na rzecz rosyjskiego polityka.

Na muzycznej gali w Londynie wystąpią brytyjski piosenkarz Bryan Ferry oraz Shirley Bassey, znana z wykonania piosenek tytułowych do filmów o Jamesie Bondzie: "Goldfinger", "Diamenty są wieczne" i "Moonraker".

Reklama

Na scenie pojawi się również wybitny rosyjski dyrygent Valery Gergiev. Podczas gali będą zbierane fundusze na rzecz fundacji Gorbaczowa oraz fundacji Macmillan Cancer Support.

Na galę zaproszeni zostali też Arnold Schwarzenegger, były premier Wielkiej Brytanii John Major oraz prezydent Izraela Szymon Peres, laureat - podobnie jak Gorbaczow - Pokojowej Nagrody Nobla.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Sharon Stone | Kevin Spacey | koncert | Michaił Gorbaczow | urodziny

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy