Reklama

Sean Connery szlachcicem

Sean Connery, znakomity szkocki aktor, pierwszy i zarazem najsłynniejszy odtwórca roli Jamesa Bonda, otrzymał w środę, 5 lipca, z rąk brytyjskiej królowej Elżbiety II tytuł szlachecki. "To jeden z największych dni w moim życiu" - wyznał sir Sean po ceremonii w Pałacu Holyroodhouse, w Edynburgu, w Szkocji.

Sean Connery miał na sobie tradycyjny strój Szkotów - kilt, rodzaj krótkiej spódniczki w kratkę. Podczas uroczystości 69-letniemu aktorowi towarzyszyła żona Micheline i brat Neil. "Myślę, że to wielki honor dla Szkocji. Marzy mi się jeszcze jeden taki wielki dzień" - powiedział aktor, zapewne mający na myśli - jako członek Szkockiej Partii Narodowej - dzień uniezależnienia się Szkocji od Anglii.

Reklama

W czasie ceremonii Connery ukląkł przed królową Elżbietą, ona zgodnie z tradycją dotknęła jego ramion mieczem. Potem podniósł się, a królowa zawiesiła mu na szyi medal honorowy na czerwonej, ozdobnej szarfie. Elżbieta II, ubrana w niebieski kostium, uścisnęła mu dłoń, po czym obydwoje ucięli sobie krótką pogawędkę.

Aktor wyznał później, że w czasie całej uroczystości był zdenerwowany i wzruszony.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: tytuł szlachecki | Elżbieta II | aktor | Sean Connery | connery

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje