Reklama

Reklama

Scorsese wraca do kina gangsterskiego. Na planie Pacino i De Niro

Al Pacino i Robert De Niro znowu razem na planie filmowym. Hollywoodzcy gwiazdorzy pracują na planie u Martina Scorsese i grają w opartym na faktach filmie "The Irishman".

Martin Scorsese znowu na planie filmu gangsterskiego

Martin Scorsese znów kręci kino gangsterskie. W filmie "The Irishman" pokaże nam Nowy Jork i lata 70. XX wieku.

Al Pacino wciela się w postać Jimmy'ego Hoffy - bossa mafii, a Robert De Niro gra płatnego zabójcę - Frankiem "Irlandczykiem" Sheeranem. Aktorzy po raz ostatni spotkani się na planie w 2008 roku - kręcili wtedy film "Zawodowcy".

Scenariusz filmu "The Irishman" powstał według książki "Słyszałem, że malujesz domy" Charlesa Brandta. To opowieść mafijnego zabójcy.

"Słyszałem, że malujesz domy?" - to pierwsze słowa, które wypowiedział słynny boss mafii, Jimmy Hoffa, do Franka Sheerana. Zwrot "pomalować dom" oznacza "zabić człowieka" - krew, która rozbryzguje się po ścianach, jest jak farba.

Reklama

Książka to nagrywane przez 5 lat wywiady, w których Sheeran opowiada swoją historię. Wyznaje, że na zlecenie mafii zabił dwadzieścia osób, i opisuje szczegóły tych zbrodni. Podczas II wojny światowej służył w armii. Po powrocie do USA został zabójcą na zlecenie. A na polecenie mafijnego bossa Russella Bufalino zabił swojego szefa, Hoffę, wobec którego wielokrotnie deklarował lojalność.

Książka ukazała się w Polsce nakładem wydawnictwa Świat Książki, w  tłumaczeniu Jacka Barczyńskiego.

Film "The Irishman" ma być gotowy w 2018 roku. W obsadzie są również Harvey Keitel, Joe Pesci, Bobby Cannavale oraz Anna Paquin.

Katarzyna Sobiechowska-Szuchta

RMF FM
Dowiedz się więcej na temat: Martin Scorsese

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje