Reklama

Sarah Michelle Gellar: Nieudana kariera. Co dzieje się z gwiazdą lat 90.?

Największą popularnością cieszyła się na przełomie XX i XXI wieku. W 1999 roku magazyn "FHM" uznał ją za najseksowniejszą kobietę na świecie. Amerykańska aktorka Sarah Michelle Gellar kończy 14 kwietnia 45 lat. Co dzieje się teraz z hollywoodzką gwiazdą?

Największą popularnością cieszyła się na przełomie XX i XXI wieku. W 1999 roku magazyn "FHM" uznał ją za najseksowniejszą kobietę na świecie. Amerykańska aktorka Sarah Michelle Gellar kończy 14 kwietnia 45 lat. Co dzieje się teraz z hollywoodzką gwiazdą?
Sarah Michelle Gellar w 2017 roku /Charles Sykes/Bravo/NBCU Photo Bank/NBCUniversal /Getty Images

Sarah Michelle Gellar: Kariera od dziecka

Przed kamera zadebiutowała jako 5-latka w reklamie Burger Kinga. Była to pierwsza reklamówka sieci, w której wymieniono z nazwy jej największego konkurenta - McDonald's. Gellar przez lata była niemile widziana w sieciach McDonald's, w reklamie wygłasza bowiem zdanie: "Jadam tylko w Burger Kingu".

Sarah Michelle Gellar zaczynała aktorską karierę jako mała dziewczynka. Jej pierwszym sukcesem była rola w serialu "Wszystkie moje dzieci". Rok 1997 okazał się dla niej przełomowym. To wtedy zaczęła grać tytułową rolę w popularnym serialu "Buffy, postrach wampirów" (w maju 2003 roku po 7. serii zakończyła pracę w tym tytule).

Reklama

W 1997 zagrała też w thrillerze "Koszmar minionego lata" (Blockbuster Award dla najlepszej aktorki drugoplanowej).

Potem pojawiła się na planie filmu "Szkoła uwodzenia". Za tę kreację Gellar otrzymała dwie statuetki MTV Awards: dla najlepszej aktorki i za najlepszy pocałunek. Film Rogera Kumble'a z 1999 roku, w którym na ekranie partnerowali Gellar Ryan Philipe i Reese Witherspoon, był uwspółcześnioną wersją "Niebezpiecznych związków".

Najpierw wielkie sukcesy, potem porażka

Role w serialu "Buffy, postrach wampirów" i filmie "Szkoła uwodzenia" sprawiły, że Sarah Michelle Gellar stała się pożądaną gwiazdą i trafiła (na krótko) do pierwszej ligi w Hollywood.  W 1999 roku magazyn "FHM" uznał ją nawet za najseksowniejszą kobietę na świecie.

Na początku XX wieku Gellar próbowała - niestety bez większych sukcesów - rozwijać swą karierę.

Wystąpiła m.in. w ekranizacji kreskówki "Scooby-Doo". Film został zmiażdżony przez krytyków, ale okazał się jednak największym kasowym sukcesem w karierze aktorki. W 2002 roku Gellar, wspólnie z Jackiem Blackiem, poprowadziła galę wręczenia MTV Movie Awards, którą oglądało na żywo ponad 7 milionów widzów. Aktorka pojawiła się również w sequelu "Scooby-Doo 2: Potwory na gigancie".

W kolejnych latach Gellar skoncentrowała się na występach w horrorach. W 2004 roku zagrała główną rolę w amerykańskim remake'u japońskiego hitu "The Grudge - Klątwa", dwa lata później powtórzyła swą kreacje w sequelu "The Grudge - Klątwa 2". Aktorka ma również na koncie występy w "Krzyku 2" Wesa Cravena oraz horrorze "Koszmar minionego lata".

Co dzieje się z Sarah Michelle Gellar?

W latach 2013-2014 aktorka grała w serialu "Przereklamowani". Wcieliła się w córkę bohatera, granego przez Robina Williamsa. Niestety, po pierwszym sezonie zdecydowano, że produkcja nie będzie kontynuowana. Jednak spotkanie na planie z Williamsem zrobiło na Gellar wielkie wrażenie.

"Dla moich dzieci był Wujkiem Robinem, dla wszystkich, z którymi pracował był najlepszym szefem, jakiego można sobie wyobrazić. Dla mnie nie był jedynie inspiracją, ale Ojcem, o którym zawsze marzyłam. Nie istnieje wystarczająco dużo przymiotników, aby opisać jak ogromnym światłem był dla tych, którzy kiedykolwiek mieli przyjemność go poznać. Każdego dnia będę za nim tęsknić, jednak wiem, że pamięć o nim będzie żyła wiecznie" - aktorka wyznała po samobójczej śmierci Williamsa.

W ostatnich latach aktorka pojawiła się w kilku serialach, m.in. "Ciało niepedagogiczne", "Star Wars: Rebelianci", "Robot Chicken", "Teoria wielkiego podrywu" (jeden odcinek). W 2021 roku można było ją oglądać w produkcji "Władcy wszechświata: Objawienie".

Niestety, już nigdy aktorce nie udało się powtórzyć sukcesu "Buffy, postrachu wampirów" i "Szkoły uwodzenia". Czy Sarah Michelle Gellar dostanie jeszcze kiedyś szansę na miarę swego talentu i uda jej się stworzyć wielką kinową rolę? Tego przy okazji 45. urodzin jej życzymy!

Sarah Michelle Gellar prywatnie

Prywatnie Gellar jest szczęśliwą żoną i matką. Jej mężem od 2002 roku jest Freddy Prinze jr., również aktor. Para ma dwójkę dzieci. 19 września 2009 roku na świat przyszła ich córka Charlotte Grace, a 23 września 2012 roku urodził się im syn Rocky James.

Aktorka jest aktywna w mediach społecznościowych. Jej profil na Instagramie ma 3,8 mln obserwujących.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sarah Michelle Gellar
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama