Reklama

Sandra Drzymalska: Została gwiazdą Netfliksa dzięki serialowi o seksie

Sandra Drzymalska jest jedną z najbardziej utalentowanych polskich aktorek. Wiele osób może nie kojarzyć aktorki z imienia i nazwiska, jednak widzowie doskonale znają ją z popularnych seriali. Ostatnio mogliśmy ją oglądać m.in. w serialu „Sexify” na Netfliksie. W piątek, 30 września do kin trafi film „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego. To polski kandydat do Oscara, w którym Sandra Drzymalska zagrała jedną z głównych ról. Kim jest 29-letnia aktorka, o której coraz głośniej mówi się nie tylko w Polsce, ale również za granicą?

Liczne role Sandry Drzymalskiej. Polska aktorka podbiła zagranicznego Netfliksa

Sandra Drzymalska przebojem wdarła się czołówki obiecujących polskich aktorek młodego pokolenia. Mimo młodego wieku 29-latka ma już na swoim koncie kilka prestiżowych nagród filmowych i wiele wskazuje na to, że to dopiero początek jej drogi na szczyt. Gwiazda wyróżnia się niebywałą wrażliwością i umiejętnością wcielania się w grane przez siebie postaci bohaterów.

Już w 2017 r. na Festiwalu Debiutów Filmowych „Młodzi i Film” w Koszalinie otrzymała wyróżnienie za „osobowość i talent bijący z ekranu” za rolę w etiudzie „Jest naprawdę ekstra”. Później zgarnęła także wyróżnienie specjalne na międzynarodowym „Festival du Nouveau Cinema” w Montrealu za występ w filmie „Sole”. W 2020 r. otrzymała dwie statuetki na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni za występy w filmach „Ostatni komers” i „Każdy ma swoje lato”. Poza tym aktorkę mogliśmy oglądać także w innych produkcjach. Wśród nich są m.in. „Listy do M.”, „Strażacy”„Smoleńsk”, „Belfer”, „Ultraviolet”, „Amok” oraz „Psy 3. W imię zasad”.

Reklama

Największą sławę Sandrze Drzymalskiej przyniosła jednak rola Moniki w serialu „Sexify”. Polska opowieść o seksie, przyjaźni i młodym pokoleniu zyskała jednak nie tylko sympatię polskich widzów Netfliksa. „Sexify” znalazł się również w TOP 5 najpopularniejszych tytułów w Czechach, Niemczech, Francji, Dominikanie, Indiach, Libanie, Paragwaju, Jordanii, Słowacji czy we Włoszech.

Czytaj też: Sex Aplikacja. Twórcy o serialu „Sexify”

„IO” – kolejny głośny film z udziałem Sandry Drzymalskiej

Film „IO” w reżyserii Jerzego Skolimowskiego to kolejna produkcja, która przyniosła wielki rozgłos Sandrze Drzymalskiej. Dramat jest polskim kandydatem do Oscara w kategorii najlepszy pełnometrażowy film międzynarodowy, który swoją premierę kinową będzie miał już w piątek, 30 września. W maju 2022 roku produkcja zdobyła Nagrodę Jury na 75. Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Cannes.

Oś fabuły filmu „IO” stanowi historia osiołka, który występuje w cyrku z młodą artystką Kasandrą (Sandra Drzymalska). Dziewczyna dba o zwierzę, łączy ich też wyjątkowa więź. Po demonstracji przeciwników wykorzystywania zwierząt do cyrku wkraczają komornicy. Osiołek zostaje przetransportowany do stajni, a później jeszcze kilkakrotnie zmienia właścicieli. Jego losy kończą się tragicznie.

Sandra Drzymalska jest aktywna w mediach społecznościowych, ale chroni prywatność rodziny

Sandra Drzymalska jest aktywna na Instagramie, gdzie śledzi ją ponad 41 tys. osób. W mediach społecznościowych często publikuje zdjęcia zza kulis planów filmowych, z kolegami i koleżankami z planów, a także niewielkie urywki z życia prywatnego. Aktorka niewiele mówi jednak o swoim życiu prywatnym. 

Sandra Drzymalska w wywiadach skupia się na swoim dorobku filmowym i nie porusza tematów osobistych. Dlatego też niewiele wiadomo na temat jej życia uczuciowego, związków i partnera. Drzymalska w wywiadzie dla "Vogue'a" zapewniła niedawno, że choć jej rodzina nie ujawnia się medialnie, to bardzo ją wspiera.

Zobacz też:

Sandra Drzymalska przeszła gehennę. Głodziła się, żeby zagłuszyć smutek!

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Sandra Drzymalska | IO | Sexify | Netflix
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy