Reklama

"Sanctuary": Nowy film Jana Frycza

W sobotę 10 września, padł ostatni klaps na planie irlandzko-polskiej koprodukcji w reżyserii Nory Mc Gettigan "Sanctuary". W rolach głównych zobaczymy: Jana Frycza, Agnieszkę Żulewską i Anne-Marie Duff.

Film Nory Mc Gettigan to opowieść o zmieniających się relacjach ojca i córki, którzy w obliczu trudnej sytuacji, próbują odbudować swoją więź.

Reklama

Jan Michalski (Jan Frycz), odnoszący sukcesy chirurg plastyczny, po powrocie z delegacji znajduje pod drzwiami trzydniową prasę. Jest pewien, że po trzydziestu latach wspólnego życia odeszła od niego żona. Tak się jednak nie stało. Jej martwe ciało Jan odnajduje w ogrodzie.

Mężczyzna postanawia uciec od problemów, a zwłaszcza od córki, Nadii (Agnieszka Żulewska). Pod pretekstem wyjazdu służbowego leci do Irlandii, gdzie jego czarowi ulega Maire (Anne-Marie Duff).

Jednak Jan nie potrafi zapomnieć o żonie - młoda kobieta mu ją przypomina. Nadia, w obawie przed utratą ojca, postanawia pojechać za nim do Irlandii i sprowadzić go do domu. Ale czy Jan jest gotów, by wrócić?

Irlandzkim producentem jest firma Venom. Koproducentem ze strony polskiej jest Wajda Studio. Film powstaje przy współfinansowaniu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej oraz Irlandzkiego Komitetu Filmowego. Zdjęcia realizowano w Polsce i Irlandii.

Dystrybucją filmu w Polsce zajmie się firma Best Film. Premierę "Sanctuary" zaplanowano na jesień 2012 roku.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Zastanawiasz się, jak spędzić wieczór? A może warto obejrzeć film? Sprawdź nasz repertuar kin!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Agnieszka Żulewska | Anne-Marie Duff | film | Jan Frycz | \ Film | Sanctuary

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje