Reklama

Ruszają zdjęcia do filmu dla dzieci "Tarapaty"

Z początkiem sierpnia ruszają zdjęcia do przygodowego filmu Marty Karwowskiej "Tarapaty". To film o tym, że największym skarbem, jaki możesz znaleźć, jest przyjaciel. W "Tarapatach" zagrają m.in. Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Roma Gąsiorowska i Piotr Głowacki.

Główne role w "Tarapatach" zagrają Kuba Janota-Bzowski i Hania Hryniewicka

Kiedy ma się 10 lat, wakacje w mieście to najnudniejsza sprawa na świecie. Ale gdy okazuje się, że w opuszczonym domu za płotem złodziejska szajka urządziła sobie kryjówkę, a w ręce wpada stara mapa prowadząca do skarbu, nuda zamienia się w przygodę. Na drodze do rozwiązania zagadki Olkowi i Julce stają złośliwa ciotka, niania - nałogowa palaczka i tajemniczy pożeracz cukierków, a stawką jest życie ukochanego psa Pulpeta.

Reklama

"Tarapaty" to opowieść o dziecięcych przygodach, które mogą wydarzyć się tuż za rogiem, samotności z powodu nieobecnych rodziców i o przyjaźni, której nic tak nie cementuje jak wspólne kłopoty.
 
- Robienie kina gatunkowego dla dzieci uważam za ambitne i arcyciekawe zadanie. To nie kompromis ani rozgrzewka przed filmem dla dorosłych, ale wyzwanie i wielka frajda. Nie traktuję tego projektu misyjnie. To nie tak, że chcę coś dzieciom przekazać, czegoś je nauczyć, czy dydaktycznie się powymądrzać. Ja po prostu chciałabym, żeby oglądając "Tarapaty" wyśmienicie się bawiły, śmiały, bały i czasem płakały. Chcę je zaprosić do tego świata, wpuścić tam na równych prawach, pozwolić im przeżyć niezapomnianą przygodę razem z Julką i Olkiem - mówi reżyserka i autorka filmu, Marta Karwowska. 

Główne role w filmie zagrają debiutujący na ekranie Hania Hryniewicka i Kuba Janota-Bzowski. W bohaterów drugoplanowych wcielą się m.in. Joanna Szczepkowska, Krzysztof Stroiński, Roma Gąsiorowska, Maria Maj, Jadwiga Jankowska-Cieślak, Jowita Budnik i Piotr Głowacki.

Dystrybutorem filmu jest Next Film. "Tarapaty" są dofinansowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Mazowiecki Fundusz Filmowy. Zdjęcia do filmu rozpoczynają się 1 sierpnia w Warszawie i okolicach. Potrwają do końca września.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Tarapaty

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje