Reklama

"Rosyjskie konfitury" Krystyny Jandy

Premierowe przedstawienie "Rosyjskie konfitury" w reżyserii i z udziałem Krystyny Jandy zostanie zaprezentowane w poniedziałek w Teatrze Telewizji w I programie TVP. W spektaklu Janda gra Natalię; jest to jubileuszowa 50. kreacja aktorki w Teatrze Telewizji.

Reklama

Premiera spektaklu pierwotnie planowana była na kwiecień 2010 r., z powodu katastrofy samolotu prezydenckiego pod Smoleńskiem została jednak odwołana.

Wybór "Rosyjskich konfitur" przez Jandę nie był przypadkowy. Propozycję realizacji właśnie tej sztuki Janda otrzymała od redakcji Teatru Telewizji. Tekst "Rosyjskich konfitur" bardzo się Jandzie spodobał; po lekturze aktorka od razu zgodziła się wyreżyserować przedstawienie, a także w nim zagrać.

Jak podkreśla, na planie udało się zebrać obsadę jej marzeń. W przedstawieniu występują m.in. Ignacy Gogolewski, Agnieszka Krukówna, Sonia Bohosiewicz, Rafał Mohr, Maria Seweryn.

Autorką sztuki jest pisarka, scenarzystka filmowa i telewizyjna, a z zawodu biolog-genetyk Ludmiła Ulicka. Zadebiutowała w roku 1992 opowiadaniem "Sonieczka", które znalazło się na liście finalistów Nagrody Bookera za rok 1993 i otrzymało francuską Nagrodę Medici za najlepsze opowiadanie zagraniczne oraz włoską nagrodę Giuseppe Azerbi. Pierwsza i jak dotąd jedyna sztuka Ulickiej "Rosyjskie konfitury" odniosła duży sukces, szczególnie w Niemczech i Polsce.

Zdjęcia są autorstwa Dariusza Kuca, a scenografem był Maciej Putowski. Spektakl realizowany był w dawnej willi Iwaszkiewiczów w Podkowie Leśnej.

PAP/INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: telewizji

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje