Reklama

Rosamund Pike jako Skłodowska

7 listopada minęła 152. rocznica urodzin najsłynniejszej kobiety naukowca - Marii Skłodowskiej-Curie, dwukrotnej laureatki Nagrody Nobla, która w czasach, gdy większość wciąż uważała, że miejsce kobiety jest w cieniu męża, zrewolucjonizowała konserwa­tywny i bardzo męski świat nauki. Już w 2020 roku na ekrany kin wejdzie biograficzny film "Skłodowska", w którym w tytułową postać wcieli się nominowana do Oscara Rosamund Pike.

Rosamund Pike jako Maria Skłodowska-Curie

Młoda, ambitna Maria Skłodowska przybywa do Francji, by na słynnej Sorbonie podjąć studia, które są jej wielkim marzeniem, a już wkrótce przyniosą przełom nie tylko w życiu młodej kobiety, ale całego świata. Początki jednak są trudne. Nikt nie traktuje poważnie naukowych pla­nów i teorii, które snuje młoda Maria. Mężczyźni zazdrośnie strzegą wstępu na najwyższe szczeble naukowej kariery.

Reklama

Jednak geniusz, upór i odwaga Skłodowskiej wkrótce zaczną kruszyć ten opór. A niezwykłe odkrycia, których dokona wraz z mężem Piotrem Curie przyniosą jej zasłużone miejsce w naukowym panteonie.

Opowieść o wielkiej odwadze, determinacji, miłości i geniuszu pewnej kobiety z dalekiej Polski, która zadziwiła naukowy Paryż, a wkrótce cały świat.


INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Skłodowska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje