Reklama

Robin Hood przegrał z Iron Manem

"Robin Hood" nie zdołał wspiąć się na szczyt amerykańskiego zestawienia box office i po weekendzie otwarcia sklasyfikowany został na 2. pozycji listy, tuż za "Iron Manem 2".

Film Ridleya Scotta w premierowym weekendzie na ekranach amerykańskich kin zarobił 37,1 milionów dolarów. To słabiutki wynik w porównaniu z "Iron Manem 2", który po kilku tygodniach od premiery uzbierał kolejne 53 milionów dolarów. Produkcja z Russellem Crowe i Cate Blanchett zarabia gorzej, niż wynikało to z prognoz statystyków. Według wstępnych szacunków producenci filmu liczyli na przynajmniej 40 milionów dolarów w weekend otwarcia.

Powyższy wynik może być zabójczy dla filmu, który kosztował przynajmniej 155 milionów dolarów.

Reklama

Ostatni film Russella Crowe - "American Gangster" (2007) - w pierwszy tydzień na amerykańskich ekranach zarobił 43, 6 milionów dolarów.

W pierwszej piątce bieżącego zestawienia amerykańskiego box office, znalazły się jeszcze dwie premierowe pozycje. Na trzecim miejscu uplasowały się "Listy do Julii" z Amandą Seyfried (13,7 milionów dolarów), oczko niżej znalazła się koszykarska komedia "Just Wright" z Queen Latifah (8,5 milionów dolarów).

Zestawienie tygodnia zamyka animacja "Jak wytresować smoka", która w kolejnym tygodniu na ekranach zarobiła 5,1 milionów dolarów.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Iron Man 2 | Robin Hood | office | film | Hood | Robin

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy