Reklama

Robert Pattinson: To będzie jego rok?

Jak wyglądała będzie kariera Roberta Pattinsona po zakończeniu serii "Zmierzch"? Młody aktor pomyślał o tym zawczasu i w 2012 roku do kin trafią aż dwie interesujące produkcje z jego udziałem.

Jedną z nich będzie oparte na powieści francuskiego pisarza Guya de Maupassanta "Bel Ami". Film opowiada historię George'a Duroya (Pattinson), młodego i ubogiego dziennikarza, który staje się jednym z najpotężniejszych ludzi w Paryżu, uwodzącym pewną piękną i wpływową kobietę.

Reklama

Żonę przyjaciela Duroya, osobę bardzo silnie zaangażowaną w rozwój paryskiego społeczeństwa, gra Uma Thurman. Pomaga ona bohaterowi w drodze na szczyt, zostając potem jego żoną.

W filmie pojawi się również Kristin Scott Thomas, która wcieli się rolę zakochanej w Duroyu kobiety o wysokim statusie społecznym oraz Christina Ricci, grająca Clotilde de Marelle.

Film będzie reżyserskim debiutem znanego z teatralnych projektów duetu Declan Donnellan - Nick Ormerod.

W 2012 roku do kin trafi też kolejny projekt Pattinsona - "Cospomopolis" w reżyserii Davida Cronenberga. Ekranizacja głośnej książki Dona DeLillo rozgrywa się... głównie na tylnym siedzeniu limuzyny.

Młody aktor wcieli się w rolę 28-letniego milionera Erica Packera, który udaje się w swojej limuzynie do fryzjera. Przejażdżka po Nowym Jorku, którą zakłóca mu prezydencka delegacja w mieście, procesja pogrzebowa gwiazdy rapu i zamieszki, zamienia się w prawdziwą odyseję.

Bohater otoczony monitorami, śledzi kurs jena, od którego zależy stan jego finansów, spogląda na nowojorskie ulice, a także spostrzega, że ekran kamery w samochodzie pokazuje jego ruchy i gesty o kilka sekund wcześniej, niż wykonuje je w rzeczywistości. Podróż przez Manhattan przedłuża się w nieskończoność, wypełniając cały dzień Erica Packera.

Zobacz zwiastun filmu "Bel Ami":


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Robert Pattinson

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje