Reklama

"Rifkin's Festival": Nowy film Woody'ego Allena w San Sebastian

18 września tego roku festiwal filmowy w San Sebastian otworzy nowa komedia romantyczna w reżyserii Woody'ego Allena. Akcja filmu "Rifkin's Festival", bo taki nosi on tytuł, rozgrywać się będzie w trakcie festiwalu filmowego w San Sebastian. W rolach głównych w filmie Allena wystąpili Gina Gershon oraz Wallace Shawn.

Woody Allen pokaże swój nowy film na festiwalu w San Sebastian

Gina Gershon i Wallace Shawn wcielają się w role amerykańskiego małżeństwa, które przyjeżdża na Międzynarodowy Festiwal Filmowy w San Sebastian. Na miejscu ich drogi się rozchodzą. Żona wdaje się w romans ze słynnym francuskim reżyserem, a mąż zakochuje się w miejscowej kobiecie.

Reklama

W pozostałych rolach w filmie Allena wystąpili Elena Anaya, Louis Garrel, Sergi Lopez oraz Christoph Waltz.

"Rifkin's Festival" to drugi film Allena, który otworzy festiwal w San Sebastian. W 2004 swoją premierę właśnie tam miał inny film otwarcia, "Melinda i Melinda". W San Sebastian pokazywanych było też kilka innych filmów Allena.

Premiera filmu "Rifkin's Festival" odbywa się w cieniu oskarżeń Woody'ego Allena o przestępstwa seksualne. Z powodu tych podejrzeń poprzedni film reżysera, "W deszczowy dzień w Nowym Jorku", nie doczekał się amerykańskiej dystrybucji zarówno w kinach jak i na serwisach VOD. Podobnie zapowiada się w przypadku jego najnowszego filmu.

"Zakładam, że już do końca życia przez większość ludzi będę uważany za seksualnego drapieżnika" - ocenia sytuację Allen, który zaprzecza oskarżeniom i który miejsca dla swoich kolejnych filmów musi szukać poza granicami USA.


PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Woody Allen

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje