Renee Zellweger zaskoczona sławą

Zanim Renee Zellweger została gwiazdą Hollywood i laureatką Oscara, była zwykłą dziewczyną z Teksasu, która nawet nie marzyła o światowej karierze. Aktorka opowiedziała o swoich początkach w przemyśle filmowym.

Wśród pierwszych produkcji z udziałem Zellweger znalazła się m.in. reklama teksańskiego piwa oraz horror, w którym musiała uciekać przed szaleńcem z piłą mechaniczną. 41-letnia aktorka przyznaje, że nie spodziewała się wówczas, że czeka ją pełna sukcesów kariera w Fabryce Snów.

Reklama

"Nawet o tym nie myślałam" - wyjaśniła Zellweger w wywiadzie dla magazynu "People". "Przeprowadziłam się do Los Angeles, bo w Teksasie nie miałam co robić. Gdyby funkcjonowała tam wtedy wytwórnia Austin Studios, tak jak teraz, być może nigdy bym nie wyjechała" - oznajmiła gwiazda podczas ceremonii włączenia do Texas Film Hall of Fame, galerii sław filmu pochodzących z tego stanu.

Zellweger urodziła się i dorastała w miasteczku Katy w Teksasie i wraz z kolegą po fachu Matthew McConaugheyem uczęszczała na University of Texas w Austin. Gwiazda studiowała dziennikarstwo, a jednym z jej ulubionych przedmiotów były zajęcia z aktorstwa.

W 1993 roku Zellweger pojawiła się w filmie młodzieżowym "Uczniowska Balanga" w reżyserii Richarda Linklatera. Jak teraz przyznaje aktorka, nie żałuje żadnej ze swoich dotychczasowych ról, ponieważ każda z nich była dla niej cennym doświadczeniem.

"Miałam szczęście, że dostałam pracę statystki w 'Uczniowskiej balandze'. Bardzo wiele nauczyłam się wtedy na temat tego jak wygląda praca na planie i jakie obowiązki ma aktor w pracy zbiorowej, jaką jest film" - wyznała aktorka.

Kolejnym projektem na początku jej kariery, był udział w horrorze "Teksańska masakra piłą mechaniczną: Następne pokolenie". Jak wspomina Zellweger, ta rola miała co najmniej jedną zaletę? "To był najlepszy trening w moim życiu. Nic nie motywuje lepiej to tego, aby biec szybko niż piła mechaniczna" - powiedziała ze śmiechem gwiazda.

W 2004 roku gwiazda otrzymała Oscara za rolę drugoplanową w filmie "Wzgórze nadziei". Dla wielu Zellweger kojarzy się jednak z niezapomnianą rolą brytyjskiej dziennikarki w dwóch filmach o Bridget Jones, które przyniosły jej największą sławę.

Dowiedz się więcej na temat: zaskoczenie | sławy | Nie | Renée Zellweger | aktorka

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje