Rekordowe zyski "Bohemian Rhapsody"
Muzyczna biografia zespołu Queen zatytułowana "Bohemian Rhapsody" przynosi rekordowe zyski. Film zarobił już na świecie ponad 900 mln dolarów.
Film "Bohemian Rhapsody" to teraz nie tylko najbardziej dochodowa biografia muzyczna w historii, ale także czwarty najbardziej dochodowy film wytwórni Fox. Do tej pory więcej zarobiły tylko produkcje "Avatar", "Titanic" oraz "Gwiezdne wojny: Część I - Mroczne widmo".
Poza USA film "Bohemian Rhapsody" zarobił 685 mln dolarów, z czego aż 115 mln przypadło na Japonię. Ocenzurowana wersja chińska przyniosła do tej pory 14 mln dol.
W roli głównej w "Bohemian Rhapsody" występuje Rami Malek. Za swoją kreację Freddiego Mercury'ego aktor został wyróżniony Oscarem, w kategorii "najlepszy aktor pierwszoplanowy". Za tę rolę Malek został też uhonorowany Złotym Globem i nagrodą BAFTA.
Podczas realizacji filmu aktor poznał i zaprzyjaźnił się z siostrą wokalisty Queen, Kashmirą. Para spotykała się wiele razy w okresie przygotowawczym do filmu. "Po premierze siedliśmy z Kashmirą i rozmawialiśmy o Freddiem całą noc" - mówił w jednym z wywiadów Malek. "Nadal się widujemy, chodzimy wspólnie na obiady" - dodawał aktor.
Przełomową rolą w karierze Maleka był haker komputerowy w telewizyjnym serialu "Mr. Robot", za którą otrzymał nagrodę Emmy w kategorii "najlepszy aktor pierwszoplanowy w serialu dramatycznym".
W "Bohemian Rhapsody" Malekowi partnerują Ben Hardy (jako Roger Taylor), Gwilym Lee (jako Brian May) i Joe Mazzello (jako John Deacon). Poza nimi w filmie grają m.in. Mike Myers, Lucy Boynton, Allen Leech, Aaron McCusker i Aidan Gillen. Film pobił też inny rekord. Stał się najbardziej dochodową muzyczną produkcją w historii. Wcześniej rekord należał do musicalu "Mamma Mia".
Queen to legendarny zespół rockowy, wykonujący ponadczasowe hity: "Bohemian Rhapsody", "We Are The Champions", "Under Pressure", "Radio Ga Ga", "A Kind Of Magic", "I Want It All" czy "Innuendo". Freddie Mercury, uważany za jednego z najwybitniejszych rockowych wokalistów, zmarł 24 listopada 1991 r. w wyniku powikłań związanych z AIDS.