Reklama

"Rejs" wraca do Torunia

Dwugodzinny występ z udziałem Inżyniera Mamonia, Kaowca i Sidorowskiego a wieczorem dancing w stylu PRL - to atrakcje wycieczkowego statku, który będzie pływał do jesieni po Wiśle w okolicy Torunia. To z tego miasta 40 lat temu wyruszył wycieczkowiec uwieczniony w komedii Marka Piwowskiego.

Toruń pojawił się w "Rejsie" na krótko, tylko w pierwszych scenach filmu. Z piaszczystego wówczas "bulwaru" wsiadali w Toruniu na pokład: Stanisław Tym (odtwarzający kluczową rolę Kaowca) i Jerzy Dobrowolski (pojawił się tylko w tej scenie).

Reklama

W każdy czwartek od czerwca aż do jesieni "szlakiem" filmowym wyruszać będzie statek wycieczkowy Wanda. Na jego pokładzie pojawią się znów bohaterowie filmowi, choć teraz w ich role wcielą się aktorzy toruńskich scen: teatru im. Horzycy i Baja Pomorskiego. W ich wykonaniu pasażerowie zobaczą najbardziej znane sceny i dialogi z filmu.

Po dwóch godzinach "Wanda" zacumuje przy brzegu, opodal Starego Miasta, a pokładem zawładnie orkiestra grająca przeboje popularne w PRL podczas dancingów. Nie zabraknie także kaowca, który poprowadzi zbiorowe zabawy, a siły pokrzepić można będzie zakąskami typowymi dla jadłospisu "uspołecznionej gastronomii" sprzed 1989 roku.

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Rejs | Polska Rzeczpospolita Ludowa | 40 lat | wraca

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje