Reklama

Reklama

Pro8l3m w zwiastunie "Eastern"

Właśnie światło dzienne ujrzał oficjalny zwiastun filmu "Eastern" Piotra Adamskiego, którego premiera zaplanowana została na 20 marca. Zarówno w filmie, jak i w zwiastunie, pojawia się muzyka zespołu Pro8l3m, a dokładnie utwór "Monza" z albumu "Widmo".

Kadr z filmu "Eastern"

"Eastern" to szokująca wizja Polski, w której broń jest legalna, obowiązuje prawo krwawej zemsty, a pomiędzy zwaśnionymi rodami trwa wojna. W tej alternatywnej, dystopijnej rzeczywistości za bramą zamkniętego osiedla, pod okiem monitoringu, toczy się osobliwa gra.

Dwie dziewczyny zostają wplątane w porachunki między sąsiadującymi rodzinami. Szybko okazuje się jednak, że w takim świecie nikomu nie jest wygodnie. Strach, konieczność wykonania zadania za wszelką cenę i wszechobecna podejrzliwość stają się nie do zniesienie. Czy jest możliwe wystąpić przeciw tak ułożonemu systemowi?

Reklama

Piotr Adamski zadaje te bardzo aktualne pytania, sięgając po niezwykłą formę, przywodzącą na myśl nowe kino greckie. 

"Eastern" otrzymał aż trzy nagrody na 38. Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie w 2019 roku: dla Mai Pankiewicz za odkrycie aktorskie, dla zespołu Pro8l3m za najlepszą muzykę, a także Nagrodę Dziennikarzy za m.in. "przełamywanie konwencji, nieustanne zaskakiwanie widza oraz dwie postaci dziewczęce, których mogłyby pozazdrościć produkcje Marvela".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Eastern | PRO8L3M

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje