Reklama

Premiera "Quo Vadis" w Teatrze Wielkim

W niedzielę wieczorem, 9 września, w Teatrze Wielkim w Warszawie, odbędzie się uroczysta polska premiera filmu "Quo Vadis" Jerzego Kawalerowicza. Na pokazie będą obecni prezydent Aleksander Kwaśniewski i prymas Józef Glemp, a także marszałek sejmu Maciej Płażyński, minister kultury Andrzej Zieliński i szef Komitetu Kinematografii Tadeusz Ścibor-Rylski.

W dniu premiery już od południa na Polach Mokotowskich w Warszawie odbywać się będzie piknik z "Quo Vadis". Wśród przygotowanych atrakcji są pokazy walk gladiatorów, widowisko kostiumowe "Neron i jego świta" oraz igrzyska dla dzieci i dorosłych. Wystąpią także Formacja Nieżywych Schabuff i Brathanki. Na pikniku pojawią się twórcy filmu z reżyserem Jerzym Kawalerowiczem na czele.

Reklama

Zainteresowanie premierą jest tak duże, że organizatorzy zaplanowali dodatkowy pokaz "Quo Vadis", który - równolegle z premierą w Teatrze Wielkim - odbędzie się w warszawskim kinie Relax.

Po ogólnopolskiej premierze w Teatrze Wielkim przez cały tydzień odbywać się będą premiery regionalne. Uroczyste pokazy będą miały miejsce kolejno w Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Łodzi i Poznaniu. 15 września ostatnia z premier regionalnych odbędzie się w Gdyni. Pokaz ten uświetni jednocześnie ostatni dzień XXVI Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych.

Pierwszy publiczny pokaz "Quo Vadis" Jerzego Kawalerowicza miał miejsce 30 sierpnia w Auli Pawła VI w Watykanie.

INTERIA.PL

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje