Reklama

Powstanie biografia tragicznie zmarłego komika. Kto zagra legendę?

W Hollywood rozpoczęło się zbieranie budżetu do biografii Chrisa Farleya. Był on komikiem, którego szczyt popularności przypadł na lata 90. XX wieku. Jego karierę przerwała nagła śmierć. Projekt ma już głównego aktora, reżysera i gotowy scenariusz.

W Farleya wcieli się Paul Walter Hauser, znany z ról w "Richardzie Jewellu" i miniserialu "Czarny ptak". Za kamerą stanie komik Josh Gad ("Piękna i Bestia"), dla którego będzie to debiut reżyserski.

Producentem filmu będzie Lorne Michaels, twórca programu satyrycznego "Saturday Night Live", który wypromował Farleya. Scenariusz na podstawie książki "The Chris Farley Show: A Biography in Three Acts" napisali Scott Neustadter i Michael H. Weber ("500 dni miłości", nominacja do Oscara za "The Disaster Artist"). Film otrzymał błogosławieństwo bliskich zmarłego komika.

Reklama

Chris Farley: Przedwczesna śmierć popularnego komika

Farley przyszedł na świat w 1964 roku. Na studiach odkrył swą miłość do komedii, a po ich zakończeniu rozpoczął karierę aktorską. Momentem zwrotnym było dołączenie przez niego do obsady "Saturday Night Live" w 1990 roku. Farley znakomicie wykorzystywał swoje warunki fizyczne do komedii cielesnej, natomiast jego temperament sprawiał, że każdy skecz z jego udziałem był wybuchowy i nieprzewidywalny. 

Po zwolnieniu z "SNL" w 1995 roku zaczął skupiać się na karierze filmowej. Zagrał między innymi w "Czarnej owcy", "Tomciu Grubasku" i "Wielkim, białym ninja". Został także zaangażowany do podłożenia swego głosu pod tytułowego bohatera animacji "Shrek". Niestety, nie ukończył nagrań.

Farley od początku swojej kariery zmagał się z licznymi demonami. Często wpadał w stany depresyjne, słynął też ze słabości do alkoholu i innych używek. 17 razy trafiał na odwyk. Gdy w październiku 1997 roku pojawił się gościnnie w "SNL", wszyscy zwrócili uwagę na zły stan jego zdrowia. 18 grudnia tego roku młodszy brat komika znalazł jego ciało. Farley zmarł w wieku zaledwie 33 lat. Przyczyną śmierci była mieszanka kokainy i morfiny. Komik jest do dziś wspominany przez przyjaciół z czasów "Saturday Night Live", między innymi Adama Sandlera, Davida Spade'a i Boba Odenkirka

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Chris Farley
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy