Reklama

Reklama

Powstał mural na cześć Anny Przybylskiej. Efekt podzielił internautów

Mural upamiętniający zmarłą przed niespełna siedmioma laty Annę Przybylską powstał w Gdańsku. Autorem dzieła jest ceniony artysta - Piotr Tuse Jaworski. Niestety nie wszystkim jego dzieło przypadło do gustu. Niektórzy twierdzą, że wizerunek na muralu wcale nie przypomina przedwcześnie zmarłej aktorki.

Anna Przybylska na Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach (2012)

Anna Przybylska została upamiętniona w Gdańsku na ścianie kamienicy przy ul. Partyzantów 24, w dzielnicy Wrzeszcz.

Lokalizacja nie jest przypadkowa. Aktorka, która zmarła z powodu raka trzustki w 2014 roku, pochodziła z Trójmiasta. Mieszkańcom zależało, by uczcić pamięć o niej, wybrano modną i spektakularną formę muralu.

Pracę pokazała na Instagramie siostra Anny Przybylskiej. 

Autorem muralu jest Piotr Jaworski, tworzący pod pseudonimem TUSE, absolwent gdańskiego wydziału Malarstwa i Grafiki Akademii Sztuk Pięknych. Artysta ma już na swoim koncie kilka udanych prac, które zdobią krajobraz Trójmiasta.

Reklama

Internauci ochoczo odnieśli się do samego pomysłu powstania muralu przedstawiającego Annę Przybylską. Nie wszystkim spodobało się jednak jego wykonanie. 

"Piękna inicjatywa, piękna kobieta. Tylko dlaczego ktoś tak zniekształcił jej piękną buzię?" - skomentował internauta.

"Pomysł super, ale wykonanie..." - pisze zdegustowany inny użytkownik.

"Kurde takie piękne ogromne oczy spartolić", "Nasza Ania piękna, ale wykonawca ją oszpecił", "Pomysł dobry, ale Ania Przybylska zeszpecona, nie podoba mi się", "Boże skrzywdzili tak piękną kobietę!!!", "Wyjątkowo nieudany mural", "Pani Ania siebie nie przypominal wcale. Autor muralu się nie popisał. Tragiczny ten mural" - dodają kolejni.

"W pierwszej chwili pomyślałem, że to Danuta Holecka" - napisał z kolei inny komentator na Twitterze. 

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje