Reklama

Reklama

Polskie gwiazdy już gotowe

Piotr Adamczyk, Łukasz Grass, Tomasz Karolak oraz Bartłomiej Topa są już gotowi do największego sportowego wyzwania w ich dotychczasowym życiu. Za miesiąc polskie gwiazdy wezmą udział w triathlonie.

W sobotę, 11 czerwca, Adamczyk, Karolak, Grass i Topa przepłyną 1,8 km, pokonają na rowerze 90 km, a na koniec przebiegną półmaraton (21,1 km).

Ambasadorzy Herbalife Susz Triathlon przygotowują się do startu w imprezie od listopada ubiegłego roku. W tym czasie przepłynęli, przejechali i przebiegli kilka tysięcy kilometrów. Są także na specjalnej diecie.

"Od miesięcy nie byliśmy na siłowni. Tylko biegamy, pływamy i jeździmy na rowerze. Treningi wymagają też dyscypliny żywieniowej. Dostajemy suplementy diety i rozwój mięśni następuje bardzo poprawnie" - powiedział Bartłomiej Topa.

Reklama

Gwiazdy mają nadzieję, że uda im się pokonać ten długi dystans, choć jak wiadomo, nie wszystko zależy tylko od fizycznego przygotowania.

"To jest kondycyjnie bardzo trudny dystans, ale sprzęt też czasem zawodzi. Łukasz Grass, który brał udział już kilka razy w takim wyścigu, dwukrotnie złapał gumę na trasie rowerowej. Raz udało mu się wymienić koło, ale za drugim razem już mu się to nie udało. Triathlonista zawsze musi radzić sobie sam" - powiedział Piotr Adamczyk.

Herbalife Susz Triathlon odbędzie się w dniach 11-12 czerwca w Suszu, w woj. warmińsko-mazurskim. Zawody mają rangę Otwartych Mistrzostw Polski na dystansie długim. Jest to największa impreza triathlonowa w Polsce i tej części Europy. Swój udział zadeklarowało już niemal 800 zawodników i zawodniczek z kilku krajów.

W imprezie tej oprócz ambasadorów wystartuje czołówka polskich triathlonistów (mistrzowie i mistrzynie kraju) oraz bardzo silna grupa sportowców z Ukrainy z Wiktorem Ziemcewem na czele.

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Grass | Piotr Adamczyk | polska gwiazda | 'Gwiazdy' | polskie gwiazdy

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL