Reklama

Reklama

Polka z szansą na studenckiego Oscara. Jest córką znanych aktorów

Film "Pierwsze lato końca świata" studentki Szkoły Filmowej w Łodzi - Nastazji Gonery - znalazł się wśród 37 finalistów 48. Student Academy Awards.

Film "Pierwsze lato końca świata" studentki Szkoły Filmowej w Łodzi - Nastazji Gonery - znalazł się wśród 37 finalistów 48. Student Academy Awards.
Za "Pierwsze lato końca świata" Nastazja Gonera otrzymała już Srebrnego Lajkonika na Krakowskim Festiwalu Filmowym /Beata Zawrzel /East News

O studenckiego Oscara "Pierwsze lato końca świata" powalczy z sześcioma innymi produkcjami w kategorii "międzynarodowy film krótkometrażowy".

Laureatów poznamy 21 października.

Akcja filmu Gonery rozgrywa się w tajnym ośrodku wojskowym, gdzieś nad polskim morzem, gdzie dokonuje się dziwny eksperyment - grupa naukowców i wojskowych przemienia recydywistów w zwierzęta. Nad przebiegiem eksperymentu czuwa Gaja - naukowiec, weterynarz przyszłości. Starannie dobiera skazańców do potrzeb natury, opiekuje się zwierzętami i decyduje, kiedy mogą zostać wypuszczone na wolność, by spełnić swoją rolę jako odrodziciele gatunku. W tej trudnej, wymagającej - również moralnie - pracy pomagają jej, na tyle, na ile potrafią, jej dzieci - kilkuletnia Bebe i dorastający Janek. Do czasu, gdy w nowo przybyłym transporcie skazańców do ośrodka trafia też U., młoda dziewczyna, która natychmiast zwraca uwagę Janka...

Reklama

Film Gonery, córki aktorów Jolanty Fraszyńskiej i Roberta Gonery, zdobył już nagrodę Srebrnego Lajkonika podczas ostatniego Krakowskiego Festiwalu Filmowego, dla najlepszego krótkometrażowego filmu fabularnego za "przewrotne spojrzenie na sprawy ludzi i zwierząt oraz niejednoznaczną, konsekwentnie prowadzoną narrację".

Opiekunem artystycznym filmu jest Filip Bajon.

Nastazja Gonera: Kim jest córka Roberta Gonery?

Nastazja Gonera jest teatrolożką, reżyserką i scenarzystką, absolwentką PWSFTviT w Łodzi. Jest autorką kilku filmów krótkometrażowych, teledysków i filmów dokumentalnych. Jest także finalistką konkursu organizatorów Teren TR w Teatrze Rozmaitości w Warszawie. Jako najmłodsza uczestniczka wyreżyserowała czytanie performatywne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Digital Play w teatrze studyjnym w Warszawie i Nowym Jorku. Pracuje obecnie nad swoim debiutem fabularnym.

Gonerę mogliśmy oglądać jako 11-latkę w jednym odcinku serialu "Na dobre i na złe". Była także jedną z asystentek reżysera przy "Powidokach" - ostatnim filmie Andrzeja Wajdy.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Nastazja Gonera

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL