Reklama

"Polityka": Patryk Vega straszy opozycję

W "Polityce" Patryka Vegi "Polityka" sportretowana zostanie nie tylko partia rządząca. W najnowszym fragmencie filmu możemy po raz pierwszy zobaczyć także opozycję.

W "Polityce" Patryka Vegi "Polityka" sportretowana zostanie nie tylko partia rządząca. W najnowszym fragmencie filmu możemy po raz pierwszy zobaczyć także opozycję.
Zbigniew Suszyński jako Grzegorz Schetyna /materiały prasowe

"Kochani, to teraz dla równowagi, coś o drugiej stronie" - zapowiada swoje najnowsze wideo Patryk Vega. W filmiku widzimy ucharakteryzowanego na Grzegorza Schetynę Zbigniewa Suszyńskiego.

"Ośmiorniczek nie zamówisz"? - pyta Schetyna-Suszyński z ironicznym uśmiechem partyjnego kolegę. "Nawet mi nie przypominaj... Schabowego" - odpowiada tamten.

W kolejnym fragmencie w końcu widzimy bohatera granego przez Daniela Olbrychskiego. Na spotkaniu ze Schetyną-Suszyńskim słyszy, że "każda partia jest jak ul. Jest królowa matka - ja i są robotnice, tak jak ty".

Reklama

"A co z demokracją?" - pyta Olbrychski. "Mamy. Ul się napie... z ulem. To jest wasza demokracja" - słyszy odpowiedź.

Przypomnijmy, że w poprzednim wideo, wypuszczonym 27 czerwca, oglądaliśmy ucharakteryzowanych na Antoniego Macierewicza i Bartłomieja Misiewicza - Janusza Chabiora oraz Antoniego Królikowskiego.

We fragmencie Chabior-Macierewicz odznacza medalem Królikowskiego-"Misiaczka". "Gratuluję" - mówi. Następnie obmacuje go po nodze ze słowami: "Masz pięknie wyrzeźbioną łydkę". Po czym oglądamy obu panów, jak tańczą. W pewnym momencie Chabior przerywa jednak taniec i zmierza do pocałowania Królikowskiego...

Ten ostatni skomentował już zamieszczony film. "Myślałem, że nikomu tego nigdy nie pokażesz" - zażartował aktor.

Kilka dni wcześniej Vega zamieścił inny fragment "Polityki", w którym zwracał się do fanów słowami: "Kochani, tak przy poniedziałku, pozdrowienia od Ojca Dyrektora". Następnie skierował kamerę na ekran, na którym można było ucharakteryzowanego na ojca Rydzyka Zbigniewa Zamachowskiego, rozmawiającego przez telefon. "Od bezdomnego dostałem, tak im powiedz. No! Przyjechał bezdomny i dał mi dwa samochody. Pan Stanisław. Z Warszawy. Potem wziął i umarł".

Vega wrzucił też na Instagrama wypowiedź premiera RP z XIV zjazdu klubów "Gazety Polskiej". Mateusz Morawiecki piętnuje w nim "środowisko aktorów", którego większość nie rozumie "polskiej racji stanu" i "gardzi społeczeństwem".

W odpowiedzi Vega opublikował klip z "Polityki". W zaprezentowanym wideo reżyser mówi: "Panie premierze, premierzy mówią swoje, a ja robię swoje. Jestem niezależny i robię filmy, które mogą się politykom nie podobać", a następnie pokazuje ekran, na którym widzimy Marcina Bosaka, którego postać wyraźnie wzorowana jest właśnie na Morawieckim.

- Ludzi nie trzeba słuchać, ale obiecać im, czego oczekują. A potem wygasić te oczekiwania. Mają zapier... za miskę ryżu - mówi bohater grany przez aktora znanego m.in. z "M jak miłość".

Wcześniej Vega skonfrontował się z Jarosławem Kaczyńskim oraz Krystyną Pawłowicz. Ten pierwszy w swoim niedawnym przemówieniu stwierdził, że nowy film reżysera nawiązuje do popularnych ostatnio głosów, że Prawo i Sprawiedliwość jest odpowiedzialne za to, że w Polsce "dzieje się coś złego".

- Mamy do czynienia z coraz wyraźniej pokazywanym - pewnie państwo słyszeli o zapowiedziach filmu Vegi - hejtem, czy przygotowaniem do takiego wielkiego hejtu, wielkiego ataku na zasadzie, że nie liczą się żadne fakty albo są wykorzystywane w sposób instrumentalny do uogólnień, które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością - mówił prezes PiS. Kaczyński dodał także, że w Polsce "funkcjonuje mechanizm wmawiania ludziom, że dzieje się coś złego i za tym wszystkim stoi PiS". - "A często personalnie ja" - podsumował.

Na odpowiedź Patryka Vegi na słowa Kaczyńskiego nie trzeba było długo czekać...

- "Dzień dobry, panie Prezesie. Tak - macie się czego bać, bo jak sam pan powiedział - politycy nie są aniołami i ja to właśnie pokazuję w swoim filmie. Widzę, że bardzo wnikliwie zapoznał się pan ze scenariuszem filmu 'Polityka'. Chciałbym podkreślić - ze scenariuszem wykradzionym. Cieszę się, że odnosi się pan do filmu, ale według mojej wiedzy, ten film jest jeszcze nieskończony, bo wciąż nad nim pracujemy - mówi na nagraniu reżyser, po czym kieruje obiektyw na monitor, na którym widzimy Andrzeja Grabowskiego do złudzenia przypominającego Jarosława Kaczyńskiego!

Zaraz po ukazaniu się informacji o nowym filmie Patryka Vegi, głos w sprawie postanowiła zabrać posłanka Prawa i Sprawiedliwości Krystyna Pawłowicz.

"Kolejny reżyser po panach Sekielskich,tym razem Patryk VEGA od "mocnych" filmów obyczajowych,za pośrednictwem Onetu już STRASZY, że tuż przed wyborami we wrześniu pokaże film=SWOJĄ "prawdę o politykach". Byśmy widzieli na kogo głosować, a na kogo nie. Film ma "ustawić" wynik wyborów" - napisała Pawłowicz na Twitterze.

"Pani Krysiu, w odpowiedzi na pani wpis na Twitterze, przesyłam pani serdeczne pozdrowienia wraz z fragmentem mojego filmu 'Polityka'" - mówi w nagraniu reżyser, który aktualnie przebywa w Japonii, gdzie montuje swój film.

W zamieszczonym nagraniu można zobaczyć kilka minut nowego filmu Patryka Vegi "Polityka"!

"To jest wasz koniec! Koniec bezczelnych zdrajców, niemieckich szmat, piątych kolumn i totalistów! Wyznawców kulturowej płci, erotomanów, seksualnych patologii i politycznej poprawności" - krzyczy bohaterka filmu w scenie, którą udostępnił Patryk Vega. 

"Zjedz Snickersa" - padają nagle słowa z sali sejmowej. "Cicho bądź, myszko agresorko. Nie odzywaj się!" - odpowiada kobieta. Jak można się domyślać, mówi do posłanki Kamili Gasiuk-Pihowicz.

Patryk Vega nie chciał zdradzać jakichkolwiek szczegółów dotyczących fabuły filmu. Nie podał także pełnego składu obsady. Wiadomo jednak, że oprócz Suszyńskiego, Olbrychskiego, Chabiora, Królikowskiego, Zamachowskiego, Bosaka, Grabowskiego i Bielskiej w "Polityce" zobaczymy też: Ewę Kasprzyk, Tomasza Oświecińskiego i Macieja Stuhra.

Twórca ujawnił natomiast, że produkcja opowiada o kulisach życia politycznego w Polsce w sposób bezkompromisowy i prawdziwy. Scenariusz powstał w oparciu o drobiazgową dokumentację i wiele rozmów, także z czołowymi przedstawicielami polskiego życia politycznego.

***Zobacz materiały o podobnej tematyce***


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Patryk Vega | Polityka
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy