Reklama

Reklama

"Pokot": Rola życia Agnieszki Mandat

30 października w Kotlinie Kłodzkiej zakończyła się jesienna część zdjęć do najnowszego filmu Agnieszki Holland pt. "Pokot" na podstawie powieści Olgi Tokarczuk "Prowadź swój pług wśród kości umarłych". To drugi etap tej wielosezonowej produkcji, w której ekipa filmowa podąża za rytmem natury, poszukując magii świata Tokarczuk. "Kotlina Kłodzka zmienia się jak kobieta. Przeżywa swoją wiosnę, lato, jesień i zimę" - mówi Agnieszka Holland.

Agnieszka Holland (L) i Agnieszka Mandat (P) na planie "Pokotu"

Porównanie jest nieprzypadkowe, ponieważ nowy film Holland to historia, która przywraca dojrzałym kobietom głos - zarówno w życiu jak i na dużym ekranie. "Większości starzejących się kobiet świat nie widzi, stają się przezroczyste" - mówi reżyserka, parafrazując braci Coen - "To nie jest kraj dla starych kobiet".

Nic dziwnego, że rola charyzmatycznej astrolożki Duszejko, która rozmawia ze zwierzętami i niczym Sherlock Holmes tropi zagadkę seryjnych morderstw, była marzeniem niemal każdej dojrzałej aktorki w Polsce. Ostateczny wybór padł na aktorkę Teatru Starego w Krakowie - Agnieszkę Mandat.

Reklama

"To jest rola życia" - mówi Agnieszka Mandat. "Takich ról dla aktorek w moim wieku właściwie nie ma".

"Myślę że w Duszejko wiele kobiet, niekoniecznie w starszym wieku, odnajdzie siebie" - mówi Holland.

Kolejna, zimowa odsłona produkcji Studia Filmowego TOR już w zimie. Premiera filmu planowana jest w 2017 roku.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pokot | Agnieszka Mandat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama