Reklama

Reklama

Pogrzeb Marcina Wrony

W czwartek, 24 września, w Kościele Sióstr Wizytek w Warszawie odbyło się nabożeństwo żałobne tragicznie zmarłego Marcina Wrony.

Śmierć Marcina Wrony to ogromna strata dla polskiego kina

Bezpośrednio po mszy specjalne autokary zabrały żałobników spod kościoła na Cmentarz Powązki Wojskowe w Warszawie. O godz. 13:30 spod bramy głównej Powązek Wojskowych wyruszył kondukt żałobny, który odprowadził prochy Marcina Wrony do miejsca wiecznego spoczynku.

Przypomnijmy, że Marcin Wrona zmarł w dniu zakończenia Festiwalu Filmowego w Gdyni. Ciało 42-latka znalazła w sobotę, 19 września, nad ranem w pokoju hotelowym w Gdyni jego żona, Olga Szymańska.

- Śmierć miała charakter nagły i najprawdopodobniej przez powieszenie, na co wskazują obrażenia ciała ujawnione w trakcie oględzin. Przy czym innych obrażeń nie ujawniono na ciele zmarłego - co wskazuje na obecną chwilę, że najbardziej prawdopodobną wersją śmierci jest samobójstwo, bez udziału osób trzecich - powiedziała w poniedziałek szefowa Prokuratury Rejonowej w Gdyni, Małgorzata Goebel, opierając się na wstępnej opinii z sekcji zwłok wydanej przez Zakład Medycyny Sądowej w Gdańsku.

Reklama

Dodała, że inne możliwe wersje zgonu artysty będą jeszcze weryfikowane. Goebel wyjaśniła, że z ciała zmarłego pobrane zostały m.in. wycinki do badań histopatologicznych, zabezpieczono także krew i mocz do standardowych badań. Pozwolą one m.in. odpowiedzieć na pytanie, czy reżyser w chwili zgonu był pod wpływem alkoholu, narkotyków lub innych środków odurzających.

Ostateczne wyniki sekcji zwłok będą znane nie wcześniej niż za miesiąc.

"Pokazać to, czego nie widać" - przeczytaj wywiad z Marcinem Wroną przeprowadzony dwa dni przed śmiercią artysty.

Marcin Wrona urodził się 25 marca 1973 roku w Tarnowie. Był nie tylko reżyserem, ale także scenarzystą i producentem. Członkiem Europejskiej i Polskiej Akademii Filmowej.

Ukończył filmoznawstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie oraz reżyserię na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Tam też obronił doktorat. Ponadto był absolwentem Mistrzowskiej Szkoły Reżyserii Andrzeja Wajdy oraz Binger Film Institute w Amsterdamie (2005). Od 2006 roku wykładał reżyserię na wspomnianym Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego.

Najnowszy film artysty - "Demon" (koprodukcja polsko-izraelska) z Itayem Tiranem w roli głównej, był jedną z 18. produkcji walczących o Złote Lwy na 40. Festiwalu Filmowym w Gdyni.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Marcin Wrona

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje