Reklama

Podwójna premiera "Zakazanego Imperium"

6 września na płytach DVD debiutuje trzeci sezon serialu "Zakazane imperium", a już od poniedziałku, 9 września, w serwisie HBO GO fani mogą śledzić najnowsze przygody Enocha "Nucky'ego" Thompsona (Steve Buscemi). Pierwszy odcinek czwartego sezonu zostanie odkodowany!

Stany Zjednoczone lat 20. Zaledwie kilka lat temu skończyła się I wojna światowa, giełda na Wall Street przeżywa boom, a do amerykańskiej Konstytucji wprowadzono 18. poprawkę zakazującą w całym kraju produkcji, importu i eksportu, przewozu oraz sprzedaży wszelkich napojów alkoholowych. Rozpoczął się okres prohibicji, w czasie którego nawet przestępca mógł zostać królem.

Reklama

Enoch "Nucky" Thompson (Steve Buscemi) jest wpływowym politykiem sprawującym władzę w Atlantic City - jednym z najpopularniejszych nadmorskich kurortów oferującym swoim gościom nie tylko słoneczne kąpiele, ale również bardziej wyszukane, choć nie zawsze legalne, rozrywki. Thompson z pozoru jest zwykłym, szarym urzędnikiem państwowym. W rzeczywistości jednak kontroluje praktycznie całą nielegalną działalność w Atlantic City, a dzięki intensywnym kontaktu zarówno z funkcjonariuszami organów państwowych jak i konkurencją, pozostaje bezkarny.

Niestety, wiele wskazuje na to, że tłuste lata lokalnego polityka mogą się niebawem skończyć. Policjanci i agenci rządowi coraz uważniej przyglądają się interesom Thompsona. Śledztwo w jego sprawie prowadzi agent Nelson Van Alden (Michael Shannon), który jest gotów zrobić wszystko, by nieuczciwego polityka złapać na gorącym uczynku i postawić przed sądem.

W sylwestrowy wieczór

Akcja trzeciego sezonu "Zakazanego imperium" rozpoczyna się w sylwestrowy wieczór 1922 roku. Po nieudanej próbie przejęcia władzy w mieście przez Eliasa (Shea Whighama) wspieranego przez Jimmy'ego Darmody'ego (Michael Pitt), pozycja Nucky'ego w Atlantic City została poważnie zachwiana. Zabicie Jimmy'ego było pierwszym krokiem na drodze do jej odzyskania. Nie będzie to jednak zadanie łatwe.

Po szczodrej darowiźnie jaką na rzecz Kościoła Katolickiego zrobiła żona Nucky'ego, Margaret (Kelly Macdonald) - Thompson niespodziewanie wyrasta na filantropa. Niestety, nie jest z tego powodu szczęśliwy. Samowolna decyzja Margaret kosztowała go miliony dolarów i przysporzyła zainteresowania, na którym teraz najmniej mu zależy.


Korzystając z osłabienia Nucky'ego konkurencyjne gangi chcą przejąć interesy w Atlantic City. Gangster Gyp Rosetti (Bobby Cannavale) podporządkowuje sobie strategicznie położone miasteczko Tabor Heights blokując w ten sposób dostawy nielegalnego alkoholu do Atlantic City. Niestety, pokojowe próby rozwiązania konfliktu, kończą się fiaskiem.

To jednak nie koniec kłopotów Nucky'ego. Jego małżeństwo z Margaret - zawarte jedynie po to, żeby uniemożliwić kobiecie złożenie obciążających go zeznań w sądzie - przechodzi kryzys. Para spędza ze sobą coraz mniej czasu - Margaret angażuje się w działalność lokalnej kliniki dla kobiet, a pocieszenia szuka w ramionach przystojnego Owena Sleatera (Charlie Cox), z którym zachodzi w ciążę. Kiedy ta informacja dociera do Nucky'ego - wpada we wściekłość.

Agentowi Nelsonowi Val Aldenowi (Michael Shannon) - najbardziej zagorzałemu wrogowi Thompsona - udaje się wreszcie pogodzić z żoną i wrócić do rodziny, którą musiał opuścić po ty, kiedy na świat przyszło dziecko, które urodziła mu Lucy (Paz de la Huerta) - dawna kochanka Nucky'ego. Niestety, nie udaje mu się odzyskać pracy agenta ds. prohibicji w departamencie Urzędu Skarbowego i zarabia na życie jako sprzedawca w Chicago. To się jednak zmienia z chwilą, kiedy pojawiają się u niego dawni przełożeni z rozkazem przeniknięcia do podziemnego imperium Deana O'Baniona...

Trzeci sezon na DVD, czwarty sezon w HBO

Pierwszy odcinek sezonu trzeciego "Zakazanego imperium" na amerykańskiej antenie telewizji HBO zadebiutował 16 września 2012 roku przed telewizorami gromadząc 2,89 mln widzów! Podobnie jak poprzednie, również i ten został entuzjastycznie przyjęty przez krytyków. - Krótko mówiąc, trzeci sezon udowadnia, że serial jest doskonały, świetnie obsadzony i zrealizowany lepiej niż jakakolwiek inna produkcja telewizyjna - pisał o "Zakazanym imperium" Brian Lowry na łamach branżowego magazynu "Variety".

Potwierdzeniem tych opinii stały się liczne nagrody i nominacje jakie zdobył serial. "Zakazane imperium" może poszczycić się 18 nominacjami do nagrody Emmy oraz 12 nagrodami Emmy przyznanymi również w najważniejszych kategoriach: "wyróżniający się serial dramatyczny", wyróżniający się aktor w serialu dramatycznym" (Steve Buscemi) oraz wyróżniająca się aktorka drugoplanowa w serialu dramatycznym (Kelly Macdonald). Ponadto "Zakazane imperium" uhonorowano dwoma Złotymi Globami dla najlepszego serialu dramatycznego i dla najlepszego aktora w serialu dramatycznym (Steve Buscemi) oraz nominacją do nagrody BAFTA dla najlepszego serialu zagranicznego oraz Grammy za najlepszą ścieżkę dźwiękową.

Trzeci sezon "Zakazanego imperium" można już oglądać na DVD, a od najbliższego poniedziałku, 9 września - dzień po premierze amerykańskiej - w HBO GO będzie można śledzić czwarty sezon serialu. Pierwszy odcinek zostanie odkodowany w HBO GO na miesiąc. Premiera czwartego sezonu w HBO odbędzie się 4 listopada o godz. 22.30.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: zakażanie | Zakazane imperium | hbo go | zakazane | Imperium

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje