Reklama

"Plan Maggie": Miłość w Nowym Jorku

Greta Gerwig, Julianne More i Ethan Hawke w inteligentnej komedii romantycznej rozgrywającej się w sercu Nowego Jorku. Wszystko co chcielibyście wiedzieć o związkach, ale boicie się zapytać.

Greta Gerwig w scenie z filmu "Plan Maggie"

Maggie (Greta Gerwig) jest nowoczesną dziewczyną z Nowego Jorku, która nie jest w stanie zakochać się na dłużej niż 6 miesięcy, ale bardzo chciałaby zostać matką. Postanawia po prostu zajść w ciążę i wybiera do tego celu potencjalne najlepszego mężczyznę. Tymczasem zakochuje się w zupełnie innym (Ethan Hawke).

Reklama

Po kilku latach cudzy mąż, który w międzyczasie został jej własnym, powszednieje i Maggie znów potrzebuje zmiany. W jej głowie pojawia się nowy plan, ale żeby go zrealizować będzie potrzebowała pomocy byłej żony swojego obecnego partnera (Julianne Moore).

Ta jedyna w swoim rodzaju osobowość Maggie jest wytworem wyobraźni nagradzanej i cenionej przez krytyków Rebecki Miller, powieściopisarki, scenarzystki, reżyserki i aktorki, córki wybitnego dramaturga Arthura Millera. We wszystkich swoich wyreżyserowanych filmach - "Angeli", "Własnym tempie", "Balladzie o Jacku i Rose" oraz "Prywatnym życiu Pippy Lee" - artystkę interesowało kompleksowe studium współczesnych relacji międzyludzkich. W "Planie Maggie" Miller wchodzi na podobny grunt.

- Lubię ludzi i jestem wręcz zachłannie ich ciekawa - zdradza reżyserka. Wiem, że klasyczne modele rodziny zdezaktualizował współczesny świat. Ludzie tworzą relacje, związki, rodziny, nie mają jednak do czego się odnieść - do doświadczeń rodziców czy dziadków. Nie mam recepty na nowoczesne relacje, ale przekazanie moich obserwacji jest dla mnie esencją sztuki filmowej.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Plan Maggie

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje