Reklama

Piotr Głowacki o filmie "Słaba płeć?": Super doświadczenie

"To jest dla mnie super doświadczenie. Rzadko się zdarza, żeby główną rolę w filmie grała kobieta. To są zawsze bardzo ciekawe produkcje" - mówi Piotr Głowacki, grający jedną z ról w filmie "Słaba płeć?". Komedia od 1 stycznia gości na ekranach polskich kin.

Olga Bołądź i Piotr Głowacki w filmie "Słaba płeć?"

"Gram szefa głównej bohaterki - człowieka zdeterminowanego, elastycznego, kreatywnego, konsekwentnego. Człowieka, który uosabia wszystkie najlepsze cechy korporacji w Polsce. Myślę, że jest to postać bardzo barwna" - opowiada o swym bohaterze Piotr Głowacki.

Reklama

"Ryszard jest człowiekiem sukcesu, w związku z tym kieruje się wszystkimi zasadami, które są zasadami korporacji - wspinaczki wysokogórskiej. Po to, żeby osiągnąć szczyt trzeba iść do góry" - dodaje nieco przekornie aktor.

"To jest dla mnie super doświadczenie z jednego względu. Rzadko się zdarza, żeby główną rolę w filmie grała kobieta. To są zawsze bardzo ciekawe produkcje, zwłaszcza jeśli aktorkami, które wcielają się w te role są Olga Bołądź i Marieta Żukowska" - mówi Głowacki. "Mam nadzieję, że ten film przysporzy widzom tyle radości, ile mnie przysporzył scenariusz".

Warto wiedzieć, że autorem zdjęć do filmu "Słaba płeć?" jest Michael Coulter, który ma na swym koncie tak przebojowe komedie romantyczne, jak "Notting Hill" czy "To właśnie miłość".

"To że Mike robi zdjęcia, dodaje takiego uczucia przyjemności. Znajdujesz się w tym samym kadrze, w którym znajdował się Hugh Grant w swoich najśmieszniejszych komediach. Daje to aktorowi takie poczucie bycia na tym samym poziomie" - wyjaśnia Głowacki.

Komedia "Słaba płeć?" to opowieść o kobiecie, która dostaje kopa od życia i postanawia grę pozorów zamienić na realizację marzeń.

Zośka (Olga Bołądź) jest atrakcyjna, wykształcona i wie, czego chce. Rodzinne miasteczko zamieniła na warszawską korporację i pnie się po drabinie sukcesu, choć do raju jeszcze droga daleka. Zamiast luksusowego apartamentu - kawalerka na kredyt, zamiast prestiżowej pracy - użeranie się z szefem, zamiast szczęśliwego życia...

Pewnego dnia Zośka zalicza twarde lądowanie. Oszukana przez szefa Ryszarda Furtkę (Piotr Głowacki) traci pracę i reputację. Ten otrzeźwiający kubeł zimnej wody zmusza ją do działania.

Film w reżyserii Krzysztofa Langa ("Śniadanie do łóżka", "Miłość na wybiegu", "Prowokator", "Papierowe małżeństwo") oparty jest na motywach powieści Katarzyny Grygi "Suka". W obrazie zobaczymy: Olgę Bołądź, Marietę Żukowską, Piotra Głowackiego, Piotra Adamczyka, Marcina Korcza, Katarzynę Figurę oraz Mariana Dziędziela.

Weź udział w naszym konkursie "Słaba płeć?" i wygraj cenne nagrody!
Szczegóły znajdziesz tutaj - kliknij!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Głowacki | Słaba płeć?

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje