Reklama

"Pies i Robot": Podbija serca zarówno dzieci, jak i dorosłych [zwiastun]

19 stycznia 2024 na ekrany polskich kin trafi animacja "Pies i Robot". "Uroczy animowany cud" - zachwycał się portal IndieWire.

19 stycznia 2024 na ekrany polskich kin trafi animacja "Pies i Robot". "Uroczy animowany cud" - zachwycał się portal IndieWire.
"Pies I Robot" w kinach od 19 stycznia 2024 /materiały Best Film /materiały prasowe

"Pies i Robot" pokazywany był na tegorocznym festiwalu w Cannes i z miejsca podbił serca recenzentów i widzów. Także w Polsce! Film triumfował podczas Octopus Film Festival, wygrywając głosami publiczności Konkurs Główny oraz zdobył Nagrodę Jury w konkursie odkryć na festiwalu Młode Horyzonty. Film ma również na swoim koncie Grand Prix sekcji Contrechamp 63. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych w Annecy.

"Jeden z najcudowniejszych filmów, jakie zobaczysz w tym roku!" - zachwycał się serwis The Wrap. "Uroczy animowany cud!" - nie szczędził pochwał portal IndieWire. "Opowieść o niezwykłej przyjaźni, która pobija serca dorosłych i dzieci" - czytaliśmy w serwisie The Upcoming.

Reklama

"Pies i Robot": Najlepsi kumple na świecie

Za oknem kolorowy, pełen życia i śmiechu Nowy Jork. Zwierzęta, tak jak ludzie, żyją swoimi sprawami, zakochują się, kłócą, znajdują przyjaciół - wszyscy z wyjątkiem Psa, który ze swojego mieszkania patrzy na zwariowane miasto ze smutkiem i nutką zazdrości. On też chciałby mieć przyjaciela, tylko... brakuje mu odwagi.

Pewnego dnia ulega słodkiej obietnicy reklamy i kupuje sobie przyjaciela - Robota. Kiedy Robot ożywa, staje się dla Psa najlepszym kumplem na świecie. Wrotki, muzyka, hot dogi, wygłupy - tak wyglądają ich pełne zabawy dni.

Wszystko zmienia się w ostatni dzień lata, gdy wybierają się na plażę. Żeby ratować kumpla, który próbował zaprzyjaźnić się z morską wodą, Pies musi zostawić go na chwilę samego. Jak się skończy ta przygoda?


"Pies i Robot" to film wielokrotnie nagradzanego reżysera Pabla Bergera ("Śnieżka" - hiszpański kandydat do Oscara, Nagroda Jury w San Sebastian, zwycięzca 10 nagród Goya). Reżyserem animacji jest Benoît Féroumont - współtwórca nominowanych do Oscara "Tria z Belleville""Sekretu księgi z Kells".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Pies i Robot
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy