Reklama

Pierwsza komedia Kena Loacha

Znany z poruszających dramatów, doceniany na całym świecie reżyser Ken Loach, po raz pierwszy nakręcił komedię. Jego "Whisky dla aniołów" zbiera dobre recenzje, a do polskich kin wejdzie już 19 października.

Bohaterami filmu jest czworo zagubionych młodych ludzi: Robbie, Albert, Rhino i Mo. Ich drogi nagle się zbiegają. Pomagają sobie wzajemnie wyjść na prostą, a przy okazji przeżywają przygodę, o której szybko nie zapomną.

Każdego z nich coś wyróżnia. Mo to kleptomanka, która niczego się nie boi. Albert nie wie, w jakim roku żyje, ale jest pomysłowy. Robbie ma wrażliwy węch, a Rhino nietuzinkowe poczucie humoru. Ich przygoda odbędzie się podczas picia najdroższej whisky na świecie ze szkockim kiltem w tle.

Za scenariusz filmu odpowiada Paul Laverty, który od lat współpracuje z reżyserem filmu Loachem. Ten filmowy duet tworzy zazwyczaj doceniane na całym świecie dramaty. Miłośnicy kina mają wciąż w pamięci wojenny dramat nagrodzony w 2006 roku w Cannes Złotą Palmą "Wiatr buszujący w jęczmieniu", a obraz "Szukając Erica" otrzymał w 2009 roku Nagrodę Jury Ekumenicznego na tym festiwalu.

Reklama

"Whisky dla aniołów" jest pierwszą komedią Loacha i Laverty'ego.

"Chcieliśmy sprawdzić się w nowym stylu, spojrzeć na świat z zupełnie innej perspektywy. Już od pierwszych ujęć czuliśmy, że powstaje obraz baśniowy, mimo że bohaterowie są jak najbardziej realni. Zależało nam, by poprzez swoje postawy życiowe, problemy i radości stali się bliscy widzowi, ale jednocześnie, by ich historia zawierała w sobie elementy magii" - mówi scenarzysta Paul Laverty.

Film "Whisky dla aniołów" uhonorowano Nagrodą Specjalną Jury na tegorocznym festiwalu w Cannes, a na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w San Sebastian twórcy tego filmu otrzymali nagrodę publiczności.

W "Whisky dla aniołów" zagrali m.in.: Paul Brannigan, John Henshaw, Roger Allam, Gary Maitland, Jasmin Riggins oraz William Ruane.

Najnowszy Loacha wejdzie do polskich kin już 19 października.Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: recenzje | Whisky dla aniołów | Ken | komedia | Ken Loach

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy