Reklama

Penélope Cruz zagra w ekranizacji książki Eleny Ferrante "Czas porzucenia"

Penélope Cruz zagra główną rolę w filmie Isabel Coixet "Days of Abandonment". Obie Hiszpanki współpracowały ze sobą przy realizacji obrazu "Elegia" z 2008 r., nakręconego na podstawie powieści Philipa Rotha "Konające zwierzę".

Penélope Cruz zagra główną rolę w filmie Isabel Coixet "Days of Abandonment". Obie Hiszpanki współpracowały ze sobą przy realizacji obrazu "Elegia" z 2008 r., nakręconego na podstawie powieści Philipa Rotha "Konające zwierzę".
Isabel Coixet (L) i Penelope Cruz (P) nakręcą kolejny wspólny film /Sean Gallup /Getty Images

Jak poinformował portal Variety, nowy film Coixet będzie oparty na książce włoskiej pisarki Eleny Ferrante, zatytułowanej "Czas porzucenia". Opowie o pisarce, która po odejściu męża odrzuca literackie ambicje, by zająć się dwiema małymi córkami. W rolę tej pisarki, Olgi, wcieli się właśnie Penélope Cruz.

W powieści Ferrante 38-letnia Olga pogrąża się w druzgocącej pustce, gdy jej mąż po 15 latach opuszcza ją dla innej kobiety. Uwięziona w czterech ścianach wieżowca w Turynie, bohaterka traci kontrolę nad swoją osobowością i zmierza ku destrukcji.

Reklama

Prace nad powstaniem filmu nie są zagrożone, bo umowy zostały podpisane jeszcze przed strajkiem scenarzystów i aktorów. O przewidywanej dacie premiery jeszcze nic nie wiadomo, ponieważ projekt jest w fazie rozwoju. Na razie poinformowano, że realia powieści zostaną przeniesione z Włoch do USA. Film zostanie wyprodukowany przez włoską firmę Lotus, a Cruz będzie jego współproducentką. Za scenariusz odpowiada Laurence Coriat (pracowała przy takich produkcjach, jak "Genua. Włoskie lato", "McMafia", "Wonderland").

Penélope Cruz gwiazdą filmu "Ferrari"

Penélope Cruz ostatnio zagrała w amerykańskim biograficznym thrillerze sportowym "Ferrari", wyreżyserowanym przez Michaela Manna (opowiadającym o Enzo Ferrari, założycielu fabryki samochodów Ferrari"). Wciela się tam w rolę wyobcowanej emocjonalnie Laury Ferrari, żony Enza (w tej roli Adam Driver). Film miał premierę na festiwalu w Wenecji, gdzie spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem zarówno ze strony widzów, jak i krytyków. Do polskich kin powinien trafić 25 grudnia.

Najnowszym dziełem Isabel Coixet, reżyserki takich produkcji, jak "Życie ukryte w słowach", "Moje życie beze mnie", "Księgarnia z marzeniami" czy wspomniana "Elegia", jest hiszpańskojęzyczny "Un Amor", który zadebiutuje w konkursie 71. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w San Sebastián. Będzie więc rywalizował o nagrodę Złotej Muszli (festiwal odbędzie się w dniach 22-30 września). "Un Amor" oparty jest na powieści Sary Mesy pod tym samym tytułem. W rolach głównych występują hiszpańscy aktorzy: Laia Costa i Hovik Keuchkerian.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Penélope Cruz | Isabel Coixet
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy