Paweł Małaszyński jak Hans Kloss

Pod koniec marca w zamku w Książu w Dolnośląskiem ruszyły zdjęcia do serialu "Tajemnica Twierdzy Szyfrów", w którym w postać polskiego szpiega w niemieckim mundurze wcieli się Paweł Małaszyński, gwiazda sitcomu "Magda M". W serialu, którego producentem jest Bogusław Wołoszański, wystąpią także Paweł Deląg, Borys Szyc oraz Maria Niklińska.

"Tajemnica twierdzy szyfrów" to produkcja realizowana z wielkim rozmachem i dbałością o szczegóły.

Reklama

"W najśmielszych marzeniach nie przypuszczałem, że wszystko tak gładko będzie szło. Efekty pracy, które podsumowujemy każdego dnia wieczorem są znakomite" - mówi Bogusław Wołoszański, który oprócz tego, że jest producentem serialu, spełnia również na planie rolę konsultanta do spraw II wojny światowej.

Znany dziennikarz dba o to, aby wszystkie szczegóły były zgodne z faktami historycznymi. Począwszy od naszywek na mundurach, poprzez nazwy miejscowości, a skończywszy na uzbrojeniu żołnierzy - wszystko musi wyglądać tak, jak ponad sześćdziesiąt lat temu.

Oprócz producenta, bardzo zadowolony po pierwszych dniach zdjęciowych był także reżyser serialu.

"Mamy tutaj znakomite miejsce do pracy i na razie wszystko idzie zgodnie z planem, nawet więcej, bo powstają bardzo fajne obrazki. Jest bardzo dobrze" - mówi Adek Drabiński.

Również aktorzy nie kryli, że są w świetnych nastrojach.

"To jest kapitalna sprawa. Teraz naprawdę mam dobra zabawę. Są kostiumy, jest dużo akcji i znakomity reżyser. Bardzo dobrze się stało, że dostałem tę rolę" - mówi Paweł Deląg, który wciela się w postać amerykańskiego kryptologa komandora Howarda Compaigne'a.

"Pierwszy raz założyłem wojskowy mundur, w dodatku niemiecki. Zobaczymy jak mi pójdzie" - dodał Paweł Małaszyński.

W głównych rolach zobaczymy także Sławomira Orzechowskiego, który gra oficera armii niemieckiej, Mayera oraz Piotra Grabowskiego, wcielającego się w polskiego oficera, majora Andrzeja Czernego.

"Tajemnica twierdzy szyfrów" to jedno z największych przedsięwzięć w polskiej kinematografii od wielu lat. Zdjęcia do tego trzynastoodcinkowego serialu będą kręcone niemal rok, w kilkunastu lokalizacjach. Oprócz zamku w Książu, także na zamku Czocha, w studiu filmowym w Warszawie i jeżeli wszystko pójdzie po myśli filmowców - w Normandii.

Podczas stu czterech dni zdjęciowych na planie "Tajemnicy twierdzy szyfrów" pojawią się także Anna Dereszowska, Cezary Żak, Jan Frycz, Krzysztof Globisz, Danuta Stenka, Marcin Dorociński, czy Marcin Bosak. Zapowiada się, że historia polskiego szpiega, który ma za zadanie przechwycić niemiecką maszynę deszyfrującą może poważnie zagrozić od lat niezachwianej popularności "Stawki większej niż życie" i "Czterech pancernych i psa".

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje