Reklama

Paryska premiera Batmana odwołana

Planowana na piątek paryska premiera filmu "Mroczny Rycerz powstaje" została odwołana po tym jak 12 osób zginęło, a 38 odniosło obrażenia w strzelaninie w kinie pod Denver w amerykańskim stanie Kolorado w nocy z czwartku na piątek.

Przed paryskim kinem, w którym odbywać się miała francuska premiera filmu, w piątek popołudniu zwinięto czerwony dywan i ściągnięto przyozdabiającą fasadę budynku ogromną maskę - informuje agencja Associated Press.

Reklama

Do strzelaniny doszło na nocnej premierze filmu o Batmanie, w kinie w Aurorze, w aglomeracji Denver. Policja zatrzymała 24-letniego mężczyznę, którego tożsamość już ustalono. FBI podało, że na razie nic nie wskazuje na to, że był to atak terrorystyczny.

Czytaj więcej masakrze w Denver!

"Mroczny Rycerz powstaje" to ostatnia odsłona filmów o Batmanie. Gwiazda serii, Christian Bale przyznał, że jest już gotów pożegnać się z bohaterem filmowej adaptacji komiksów.

"Mam mieszane uczucia w związku z zakończeniem serii. Christopher Nolan jest jednak tak dobry w tym, co robi, że skoro mówi, że czas kończyć, to na pewno jest to najwłaściwszy czas" - powiedział podczas premiery odtwórca głównej roli.

"Batman to jedyna postać, którą grałem trzykrotnie. Jest tak ciekawa, że pewnie z powodzeniem można by opowiedzieć o niej jeszcze niejedna historię, ale na tyle wystarczy. Lepiej odejść, kiedy jest się na samym szczycie i zostawić widzów z pewnym niedosytem" - dodał.

Christopher Nolan, reżyser trzech ostatnich odsłon przygód Batmana potwierdza, że "Mroczny Rycerz powstaje" to jego ostatni film o superbohaterze. "Od początku zamierzałem nakręcić trylogię. Uznaję zadanie więc za wykonane" - mówił Nolan.

Film wejdzie do polskich kin 27 lipca. Obok Christiana Bale'a wystąpili w nim także m.in.: Anne Hathaway, Gary Oldman, Morgan Freeman i Liam Neeson.


Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mroczny Rycerz powstaje | odwołany | Mroczny rycerz powstaje

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje