Reklama

Paldiha rozkłada i składa RoboCopa

Reżyser José Padilha ("Elitarni") uchylił rąbka tajemnicy. W wywiadzie udzielonym serwisowi The Playlist opowiedział co nieco o swojej wizji remake'u "RoboCopa".

"Zastanawiałem się, co wezmę, a co wyjmę . Przyjrzałem się koncepcji 'RoboCopa', która jest bardzo, bardzo interesująca" - powiedział Padilha. "RoboCop nie jest superbohaterem. Jest człowiekiem, który przemienia się w coś innego, poprzez technologię i pewną polityczną perspektywę, krytykowaną przez film Verhoevena [reżyser pierwowzoru], a także przez media. Tak więc idea mężczyzny, człowieka zamieniającego się w coś innego z jakiegoś specyficznego powodu odwołała mnie bezpośrednio do pierwszego filmu" - mówił reżyser.

Reklama

Ponadto w enigmatyczny sposób zdradził, że sformułował idee, które okażą się fundamentem dla opowiadanej historii. Kierownictwo MGM było nimi, zdaniem Padilha, zachwycone.

Zatem, podobnie jak pierwowzór, remake będzie odwoływał się do korupcjogennej polityki oraz do manipulacji, jaką posługują się media. Ponadto współczesna nam wersja "RoboCopa" szerzej czerpać będzie z kulturowych idei. "Myślę, że media potrzebują nieco krytyki, tak samo jak w latach 80." - prowokował Padilha. "Wystarczy zobaczyć, co się wydarzyło za czasów Busha, przy zupełnym braku krytyki podczas inwazji na Irak i swoistego społecznego przekonania, że nie należy i nie można tych działań krytykować. Najwyższa pora na trochę krytyki"

Przy okazji reżyser wypytywany jest o kandydata do głównej roli . W wywiadzie dla The Playlist zdementował informacje, jakoby rola RobaCopa była już obsadzona i zagrać ją miał Michael Fassbender. Padilha tłumaczył, że źle została zinterpretowana jego poprzednia wypowiedź, w której chwalił talent aktorski Fassbendera. Nie potrafił także udzielić odpowiedzi na pytanie o termin rozpoczęcia zdjęć. "Jest jeszcze dużo planowania, z aktorami i tego typu sprawami" - powiedział. "To bardzo trudne. Każda sprawa musi być przedyskutowana z inną osobą, a oni są bardzo zajęci, więc tak, to trudne - ale myślę, że wkrótce będę wiedział" - zdradził na koniec.

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Zastanawiasz się, jak spędzić wieczór? A może warto obejrzeć film? Sprawdź nasz repertuar kin!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: José Padilha | Robocop | Michael Fassbender | Paul Verhoeven

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama