Reklama

Olivier Janiak wspomina spotkanie Piotra Machalicy z bezdomnym

Popularny prezenter Olivier Janiak na wieść o śmierci Piotra Machalicy postanowił opowiedzieć o niezwykłym zdarzeniu z udziałem aktora. Co to za historia?

Piotr Machalica zmarł 14 grudnia 2020 roku. Miał 65 lat

Kiedyś, gdy w przerwie nagrań Olivier Janiak palił papierosa z Piotrem Machalicą, podszedł do nich bezdomny mężczyzna i powiedział, że kocha wszystkie role aktora.

Reklama

Dziennikarz przyznał, że obaj byli przekonani, że to tylko sposób na wyłudzenie papierosa lub drobnych, ale okazało się, że kloszard naprawdę jest chodzącą encyklopedią wiedzy na temat filmów, w których zagrał Machalica.

Informacja o śmierci Piotra Machalicy, którą rankiem 14 grudnia podała Krystyna Janda, wstrząsnęła wieloma polskimi gwiazdami. Wiele z nich opublikowało w swoich serwisach społecznościowych osobiste wpisy o zmarłym aktorze. Jednym z ciekawszych wspomnień związanych z Machalicą podzielił się prowadzący programu telewizyjnego "Co za tydzień", Olivier Janiak.

"Pamiętam wyszliśmy z Piotrem w trakcie nagrań programu zapalić. Podszedł jakiś bezdomny mężczyzna i mówi, że kocha wszystkie role Piotra... Myśleliśmy, że bajeruje, że czegoś chce po prostu. Daliśmy mu papierosy i słuchaliśmy, coraz bardziej się dziwiąc..." - napisał Janiak na Instagramie.

"Okazało się, że zna nie tylko każdą rolę, zna sceny z filmów, miejsca, gdzie powstawały i wszystkie dialogi. To było zaskakujące spotkanie. Piotr nieśmiało, subtelnie, elegancko się uśmiechał, tak pięknie jak tylko On potrafi" - wspomina dziennikarz.

Swoją relację Janiak kończy następująco: "To był zaszczyt Cię poznać... Najserdeczniejszy uśmiech, najpiękniejszy głos mam zachowany, w pamięci i na płytach".

Co interesujące, post okraszony jest czarno-białymi zdjęciami z tamtego spotkania Janiaka z Machalicą. Na kilku z nich widoczny jest też kloszardem-erudytą.

PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Piotr Machalica

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje