Reklama

Olga Kurylenko w nowej roli! Dziewczyna Bonda została legendarną wojowniczką

Spełnia się największe marzenie Olgi Kurylenko. Urodzona w Ukrainie aktorka i modelka marzyła o podbiciu Hollywood, a patrząc na jej ostatnie projekty filmowe, jest coraz bliżej dotarcia na sam szczyt! W najnowszym filmie w reżyserii Jesse V. Johnsona zagra legendarną królową brytyjskich Icenów – Boudikę.

Olga Kurylenko to ukraińska 42-letnia aktorka i modelka. Znana z takich filmów jak "Niepamięć", "Hitman" i przede wszystkim "007 Quantum of Solace", znów będzie miała okazję zabłysnąć na wielkim ekranie. Aktorka zagra główną rolę w filmie "Boundica".

Reklama

Trudne dzieciństwo Olgi Kurylenko

Kurylenko urodziła się w Berdiańsku w Ukrainie. Jej ojciec Konstantin jest Ukraińcem, a matka Marina Alyabusheva, która uczy sztuki i jest szanowaną artystką, urodziła się w obwodzie irkuckim w Rosji i jest pochodzenia rosyjskiego i białoruskiego.

Dzieciństwo Olgi nie należało do najłatwiejszych. Gdy miała 3 lata, jej rodzice rozwiedli się, a opieką nad dziewczynką zajęła się matka oraz babcia. Kurylenko rzadko miała kontakt z ojcem. Po raz pierwszy po rozstaniu rodziców spotkała go, gdy miała osiem lat, a później, gdy miała trzynaście.

Mimo ogromnych starań, kobiety wraz z dorastającą Olgą żyły w ubóstwie i ledwo wiązały koniec z końcem. Matka aktorki starała się, by w miarę ich możliwości Olga miała jak najlepszy start na przyszłość. Zapisała córkę do szkoły muzycznej, w której Olga uczyła się gry na pianinie i baletu.

Początek wielkiej kariery

W okresie dojrzewania Kurylenko przeszła przez ciągłe przeprowadzki. Gdy miała 15 lat przeprowadziła się z rodzinnego Berdiańska do Moskwy, ponieważ została dostrzeżona przez pracownicę agencji modelek, która zaproponowała jej kontrakt modelingowy. Olga została zauważona przez agentkę w... moskiewskim metrze.

Aktorka wspomina w jednym z wywiadów, że w wieku 13 lat, podczas wakacji, wybrały się z matką do Moskwy. W metrze zaczepiła je kobieta, która zauważyła potencjał w urodzie nastolatki:

W wieku 16 lat Olga przeniosła się do Paryża. Wtedy rozpoczęła się jej wielka kariera. W 1996 roku podpisała kontrakt z paryską agencją modelek Madison. Rok później, w wieku 18 lat, pojawiła się na okładkach magazynów "Vogue" i "Elle". Przez cały czas jej pobytu w Paryżu, Kurylenko wspierała finansowo matkę, która została w Ukrainie.

Twarz wielkich światowych marek

Olga Kurylenko od początku kariery współpracuje z markami światowej klasy i jest twarzą ich produktów. Była również modelką największych projektantów, a także pojawiła się w katalogu znanej marki bieliźniarskiej.

Aktorka przyznaje jednak, że nigdy nie była typową modelką wybiegową, gdyż znacznie lepiej czuje się w roli fotomodelki.

Nie chce być kojarzona tylko z Bondem

Po sukcesach w modelingu, przyszły osiągnięcia w aktorstwie. Kariera filmowa aktorki nabrała tempa w 2006 roku. To wtedy otrzymała nagrodę za rolę w filmie "L'Annulaire" podczas Brooklyn International Film Festival. W tym samym roku premierę miał francuski thriller "W skórze węża", w którym Olga zagrała postać Sofii.

W Hollywood Olga Kurylenko zadebiutowała w 2007 roku w filmie "Hitman", w którym zagrała rosyjską prostytutkę Nikę. Potem można było ją oglądać w takich produkcjach, jak "Max Payne", "Centurionie" i "Gdy budzą się demony".

Widzowie jednak najlepiej zapamiętali Olgę Kurylenko z najpopularniejszej serii filmowej na świecie. Zagrała dziewczynę Bonda, Camille Montes, w filmie z 2008 roku, "007 Quantum of Solace". Wcieliła się w rolę boliwijskiej agentki tajnych służb Camille Montes, która łączy siły z Bondem, by powstrzymać organizację terrorystyczną i pomścić śmierć swoich rodziców. Jednak aktorka wspominała w wywiadach, że nie chce być kojarzona tylko z tą rolą. 

W 2013 zagrała u boku Toma Cruise’a w kasowym filmie "Niepamięć". W 2017 roku wystąpiła w satyrze politycznej Armando Iannucciego "Śmierć Stalina" jako radziecka pianistka Maria Yudina. Film zyskał ogromne uznanie wśród krytyków.

Lista produkcji z jej udziałem jest długa. Można wymienić jeszcze takie tytuły jak: "November Man", "Człowiek, który zabił Don Kichota", "Władca Paryża" oraz "Kod Dedala". W 2021 roku Olga Kurylenko wystąpiła w głośnym filmie Marvela "Czarna Wdowa".

Kurylenko ciągle, mimo tak imponującego dorobku w aktorstwie i modelingu. wciąż czuła niedosyt. Cały czas marzyła o głównej roli, z którą mogliby kojarzyć ją widzowie na całym świecie. I taki moment właśnie nadszedł!

Pełna gniewu i spragniona zemsty

Olga Kurylenko zagra pierwszoplanową rolę legendarnej i przerażającej królowej wojowników w filmie w reżyserii Jesse V. Johnsona. Fabuła zainspirowana jest wydarzeniami z 60 roku n.e. Królowa Boudica rządzi ludem Icenów wraz ze swoim mężem Prasutagusem. Kiedy mąż ginie z rąk rzymskich żołnierzy, królestwo Boudiki zostaje bez męskiego dziedzica, a Rzymianie przejmują jej ziemię i majątek. Z kart historii wiemy, że królowa Boudica została publicznie wychłostana, a jej dwie córki zgwałcone.

Doprowadzona na skraj szaleństwa i zdeterminowana, by pomścić śmierć męża, Boudica gromadzi różne plemiona z regionu i toczy epicką wojnę z potężnym imperium rzymskim.

Film ma szansę stać się wielkim hitem, a dla Kurylenko jest nadzieją, aby pokazać się w roli pierwszoplanowej, z zupełnie nowej strony. Twórcy zgromadzili na jego realizację 80 milionów dolarów. Prace na planie rozpoczną się w sierpniu tego roku.

Zobacz też:

Zapadł wyrok! Gwiazda "Doktora Strange'a" skazana na 8 lat więzienia

Amber Heard: Jej rola w "Aqumanie 2" została poważnie ograniczona

Więcej newsów o filmach, gwiazdach i programach telewizyjnych, ekskluzywne wywiady i kulisy najgorętszych premier znajdziecie na naszym Facebooku Interia Film.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Olga Kurylenko
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy