Reklama

Reklama

Olga Bołądź o filmie "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje": Dobre, polskie kino akcji

- To jest naprawdę extra film. Uważam, że to jest fajne, dobre, polskie kino akcji i do tego ze świetnym żartem, super montażem i świetnymi zdjęciami - powiedziała w rozmowie z Interią Olga Bołądź na premierze od dawna wyczekiwanej produkcji "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje". Film trafi na ekrany kin 17 września.

Olga Bołądź na premierze filmu "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje"

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje": Premiera

W poniedziałek, 13 września, w Multikinie Złote Tarasy w Warszawie odbyła się premiera filmu "Najmro. Kocha, kradnie, szanuje".

Swoją obecnością pokaz uświetnili aktorzy i twórcy, m.in. Dawid Ogrodnik, Masza Wągrocka, Olga Bołądź, Kuba Gierszał, Sandra Drzymalska, Andrzej Andrzejewski, Robert Więckiewicz i Rafał Zawierucha oraz Mateusz Rakowicz, reżyser i współautor scenariusza.

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje": Występ gościnny Olgi Bołądź

Olga Bołądź gra w filmie zaledwie epizod, ale bardzo znaczący. Aktorka wystąpiła w filmie Mateusza Rakowicza gościnnie.

Reklama

"Mogę powiedzieć, że moja rola zapada w pamięć. Pierwszy raz śpiewam i tańczę na dużym ekranie. Wcześniej śpiewałam tylko w teatrze. Byłam zachwycona możliwością wystąpienia w tym filmie, dlatego, że to jest epizod" - powiedziała aktorka w rozmowie z Kasią Drelich z Interii.

"Mateusz Rakowicz to fantastyczny reżyser. Wymyślił sobie mnie do tej roli i ja się bardzo cieszę. Państwo zauważycie mnie na początku filmu, potem gdzieś znikam, bo Gabi [bohaterka, którą gra Olga Bołądź - red.] wyjeżdża na Kubę, gdzie robi dalszą karierę" - wyjaśnia Bołądź.

"Cieszę się, że mogłam po raz pierwszy zaśpiewać na ekranie i zatańczyć z Dawidem Ogrodnikiem bardzo fajny układ" - dodała.

Aktorka przyznała, że jest zachwycona filmem.

"To jest naprawdę extra film. Uważam, że to jest fajne, dobre, polskie kino akcji i do tego ze świetnym żartem, super montażem i świetnymi zdjęciami" - powiedziała w rozmowie z Interią.

"Fantastycznie pokazana jest ta magia końcówki czasów PRL-u, gdzie dużo rzeczy można było zdobyć, czasem nielegalnie. Bardzo podoba mi się też montaż i kolorystyka filmu. Wszystko jest dopracowane, ten film jest zrobiony w każdym szczególe plus fantastyczna rola Dawida Ogrodnika" - dodała.

Czytaj również: Dawid Ogrodnik: Dla więźniów Najmrodzki to była postać ikoniczna

Czy to film dla każdego widza? Zdaniem Olgi Bołądź, zdecydowanie tak!

"Wymagający widz doceni jakość, a każdy kto będzie chciał się wybrać do kina na dobrą rozrywkę wyjdzie usatysfakcjonowany. To jest po prostu dobry film" - stwierdziła.

"To wspaniała polska komedia. To, że jest extra zagrane, to wiadomo! Pojedynek Dawida Ogrodnika z Robertem Więckiewiczem, fajne pościgi, super dziewczyny, świetnie się to ogląda. Poza tym, to jest pierwszy film tego reżysera. Zapamiętajcie to nazwisko - Mateusz Rakowicz. To jest super gość, ekstremalnie przygotowany, doskonale wykształcony filmowiec, który robi kino takie, jakie chce" - dodała z uśmiechem Bołądź.

"Najmro. Kocha, kradnie, szanuje": Bohater, obsada, zwiastun

Najmrodzki to człowiek legenda. Uciekał z więzień, konwojów i wymykał się milicyjnym pościgom 29 razy. Miał własny kodeks honorowy. Pokochały go za to miliony Polaków. "Saszłyk", bo taki miał pseudonim, wielokrotnie ośmieszał komunistyczną władzę i dawał ludziom nadzieję na to, że można czuć się wolnym nawet w totalitarnym systemie.

W filmie występuje plejada polskich aktorskich gwiazd. Tytułowego bohatera gra Dawid Ogrodnik. U jego boku widzowie zobaczą: Maszę Wągrocką oraz Roberta Więckiewicza, Rafała Zawieruchę, Olgę Bołądź, Sandrę Drzymalską, Jakuba Gierszała i Andrzeja Andrzejewskiego.

Reklama

Reklama

Reklama