Reklama

Ogrodnik na konsultacjach u Liszewskiego

Dawid Ogrodnik gra główną rolę w filmie "Discopolo", do której zdjęcia właśnie trwają. Czołowy polski aktor młodego pokolenia zdradził, że w ramach przygotowań do roli spotykał się gwiazdami disco polo, m.in. z Radkiem Liszewskim.

Dawid Ogrodnik, Joanna Kulig, Piotr Głowacki, Tomasz Kot oraz muzycy Tomasz Niecik i Radosław Liszewski są w obsadzie fabularnego filmu "Discopolo", który trafi do kin w 2015 roku. Reżyseruje go Maciej Bochniak, który napisał ponadto scenariusz - wspólnie z debiutującym w tej roli Mateuszem Kościukiewiczem. Ostatni klaps na planie produkcji padnie pod koniec września w stolicy.

Reklama

Głównym bohaterem "Discopolo" jest Tomek, chłopak z prowincji, który robi błyskotliwą karierę w zespole disco polo, po czym spada ze szczytu. W tę postać wcielił się Dawid Ogrodnik, który w ostatnich latach błysnął talentem, występując m.in. w filmach "Chce się żyć" i "Jesteś Bogiem".

Podczas przygotowań do roli rozmawiał m.in. z Radkiem Liszewskim, wokalistą zespołu "Weekend", znanym z przeboju "Ona tańczy dla mnie". "Jeździłem z zespołem na koncerty. Trochę rozmawialiśmy. Właściwie nawet nie o tym, o czym jest scenariusz, tylko o życiu. O tym, jak oni dochodzili do swojej kariery. Jak to wyglądało kiedyś, a jak teraz. Byli bardzo otwarci" - przyznaje w rozmowie z PAP Life Ogrodnik.

W filmie przekonamy się, jakie są możliwości wokalne aktora. "Kiedy chodziłem na lekcje śpiewu przed 'Discopolo', wszyscy mi powtarzali, że nie mogę niczego kopiować, tylko muszę odnaleźć swój głos. Na początku było mi blisko do wokalu Zenka Martyniuka z zespołu Akcent, jednak później zacząłem śpiewać wszystkie utwory po swojemu" - wyjaśnia.

Ogrodnik nie zaprzecza, że w dzieciństwie słuchał disco polo. Ta muzyka rozbrzmiewała w jego domu w każdą niedzielę, przed pójściem do kościoła. Jak stwierdza: "Disco polo wiązało się zawsze z pozytywnymi emocjami. Mam nadzieję, że i ten film będzie pełen pozytywnych emocji".

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: dawid | Discopolo | "Disco Polo"

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje