Reklama

Reklama

"Obecność 2" na Blu-ray i DVD

Przerażający horror "Obecność 2", zrealizowany na podstawie prawdziwej historii demonologów Eda i Lorraine Warrenów, od 26 października dostępny jest na płytach Blu-ray i DVD.

Przerażający horror "Obecność 2", zrealizowany na podstawie prawdziwej historii demonologów Eda i Lorraine Warrenów, od 26 października dostępny jest na płytach Blu-ray i DVD.
Kadr z filmu "Obecność 2" /materiały dystrybutora

W 1976 roku Ed (w tej roli Patrick Wilson) i Lorraine Warrenowie (Vera Farmiga) - detektywi zajmujący się zjawiskami paranormalnymi i zawodowi łowcy duchów - prowadzą swoją najgłośniejszą sprawę nawiedzonego domu w Amityville. Przynosi im ona międzynarodową sławę, ale też prawie kosztuje ich życie.

Rok później, po zasłużonym urlopie naukowym, Warrenowie wybierają się do Londynu by spotkać się z rodziną Hodgsonów, w której domu - położonym w popularnej dzielnicy Enfield - dochodzi do niewyjaśnionych zjawisk. Z początku są przekonani, podobnie jak większość opinii publicznej, że sprawa jest oszustwem, jednak na miejscu z przerażeniem odkrywają jak bardzo się mylili. Duch Billa Wilkinsa, poprzedniego właściciela domu, nawiedza jego mieszkańców wystawiając ich życie na niebezpieczeństwo. Historia, która dla wielu była po prostu oszustwem, teraz stanie się najlepiej udokumentowanym przypadkiem w historii badań paranormalnych.

Reklama

Scenariusz filmu "Obecność 2" o udokumentowanym opętaniu napisali wspólnie James Wan, David Leslie Johnson oraz współtwórcy pierwszej części Chad i Carey Hayesowie.

"To był dla mnie pierwszy raz, kiedy pracowałem nad scenariuszem opartym na prawdziwych wydarzeniach. Zawsze uwielbiałem horrory. Tym razem wydarzenia były nie tylko prawdziwe, ale też bardzo nagłośnione. Było tylu świadków. To mnie bardzo zainteresowało. Nawet policjanci składali raporty. Nie tylko pojedyncze osoby czy jedna rodzina opowiadały o tych wydarzeniach" - wspomina David Leslie Johnson.

Przygotowania do realizacji "Obecności 2" rozpoczęły się na krótko przed premierą pierwszej części filmu - producenci byli tak pewni sukcesu swojego dzieła. Na plan powrócili Vera Farmiga i Patrick Wilson oraz reżyser James Wan, a Lorraine Warren - uczestniczka wydarzeń, o których opowiada "Obecność 2" - po raz kolejny pomagała ekipie filmowej jako konsultantka.

Na ekrany amerykańskich kin horror "Obecność 2" wszedł 10 czerwca 2016 roku w pierwszy weekend odnotowując przychód w wysokości 40 mln dolarów. W sumie na całym świecie obraz zarobił blisko 320 mln dolarów, stając się drugim najbardziej dochodowym horrorem w historii tuż po klasycznym "Egzorcyście" Williama Friedkina z 1973 roku.

Film został bardzo dobrze przyjęty nie tylko przez widzów, ale także przez krytyków. Sheri Linden na łamach branżowego dziennika "The Hollywood Reporter" nazwała obraz Jamesa Wana "doskonałym sequelem", a Peter Travers w magazynie "Rolling Stone" przyznał z uznaniem, że "choć film trwa aż 133 minuty, to dzięki talentowi Jamesa Wana w ogóle się tego nie odczuwa".

Wydania Blu-ray i DVD

Dodatki specjalne na DVD: Sceny niewykorzystane

Dodatki specjalne na Blu-ray:
1/Poltergeist z Enfield: przeżywając horror. Relacje naocznych świadków.
2/ Na planie "Obecności 2": Ekskluzywny materiał dokumentujący tworzenie efektów specjalnych. Wyzwania towarzyszące aktorom i ekipie przy kręceniu sequela.
3/ Sceny niewykorzystane.

Dodatkowo na Blu-ray i DVD dostępny będzie pakiet dwóch filmów: "Obecność: i "Obecność 2".

Film "Obecność 2" na płytach Blu-ray i DVD wydała firma Galapagos Films.

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Obecność 2

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy