Reklama

Nowy serial od autora "Gry o tron"

Cykl "Dzikie karty" George'a R.R. Martina, autora "Gry o tron", trafi na mały ekran.

Cykl "Dzikie karty" George'a R.R. Martina, autora "Gry o tron", trafi na mały ekran.
Czy "Dzikie karty" będą telewizyjnym hitem na miarę "Gry o tron"? George R.R. Martin jest pewien, że tak /Steve Snowden /Getty Images

Martin ogłosił wykupienie praw do adaptacji przez Universal Cable Productions na swoim blogu w poście zatytułowanym "The Wild Cards Are Coming... to Television". "Prace nad projektem ruszają natychmiast. Mam nadzieję, że to będzie początek długiej serii" - stwierdził pisarz. Zdaniem Martina serial powinien pojawić się na ekranach za rok albo dwa.

Twórca "Dzikich kart" nie będzie związany z produkcją. "Skupiam się na pisaniu 'Wichrów zimy', jak zapewne większość z was pamięta... Ale mam zaufanie do Melindy Snodgrass i Gregory'ego Novecka, którzy będą pracować nad serialem. Znają i kochają świat 'Dzikich kart' niemal równie mocno jak ja i myślę, że wykonają świetną robotę" - napisał Martin.

Reklama

Fabuła serii "Dzikie karty" przedstawia alternatywną historię świata. W następstwie obcego wirusa, który rozprzestrzenił się na Ziemi tuż pod II wojnie światowej, 90% ludzi zginęło, a pozostali zostali zdeformowani lub zyskali nadzwyczajne moce. Niektórzy z nich zwrócili się przeciwko ludzkości, doprowadzając do wojen.

Na cykl "Dzikie karty" składają się jak dotąd 22 części, z których pierwszą wydano w 1986 roku. Każda książka jest złożona z opowiadań, których akcja toczy się w stworzonym przez Martina uniwersum. Ich autorami byli do tej pory m.in. Howard Waldrop, Walter Jon Williams, Stephen Leigh, Victor Milan, John Jos. Miller, Gail Gerstner Miller i Edward Bryant. Pojawiły się również komiksy, gry RPG i albumy ilustrujące przygody Asów i Jokerów, głównych nacji świata "Dzikich kart".

Za stworzenie serialu odpowiadać będą wspomniani: Snodgrass - pracująca nad "Dzikimi kartami" od ich debiutu oraz Noveck, producent filmów wytwórni SyFy. Universal Cable Productions stoi za tak przebojowymi serialami, jak "Mr. Robot", "W garniturach" i "Kolonia".

INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: George R.R. Martin | Gra o tron

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy