Reklama

Reklama

Nowa animacja twórców "Epoki lodowcowej"

"Rio" - nowy film animowany w technologii 3D - zadebiutuje w piątek, 8 kwietnia, w naszych kinach. W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in. Agnieszkę Dygant, Agatę Buzek i Krzysztofa Kowalewskiego.

"Rio" to historia o tym, że warto ryzykować i zaznać w życiu trochę szaleństwa. Blu to udomowiona papuga ara. Nigdy nie nauczył się latać, mieszka ze swoją właścicielką Lindą w Minnesocie. Pewnego dnia do ich drzwi puka naukowiec, który oznajmia im, że Blu jest przedstawicielem wymierającego gatunku i że w Rio de Janeiro żyje jeszcze tylko jedna taka papuga - samiczka Jewel. Tylko od nich zależy, czy gatunek ten przeżyje.

Kiedy tylko Blu dociera do Brazylii, on i Jewel zostają schwytani przez przemytników zwierząt. Na szczęście udaje im się uciec, a z pomocą przychodzą lokalni ptasi spryciarze. Dzięki nowym kumplom Blu nabierze odwagi. Nauczy się latać i stawi czoło przemytnikom, a na koniec wróci do najlepszej przyjaciółki, Lindy.

Reklama

Akcja filmu rozgrywa się w kolorowej dżungli i na rajskich plażach w czasie karnawału. Rio to nie tylko punkt na mapie, ale i magiczne miejsce, a przede wszystkim stan ducha.

Pomysł na film miał Carlos Saldanha - reżyser takich filmów jak "Epoka lodowcowa", "Roboty", "Epoka lodowcowa 2: Odwilż" czy "Epoka lodowcowa 3: Era Dinozaurów". Rio de Janeiro, bowiem to jego rodzinne miasto.

W polskiej wersji językowej usłyszymy m.in.: Agnieszkę Dygant, Agatę Buzek, Krzysztofa Kowalewskiego i Wiktora Zborowskiego.

"Ten film jest zrobiony bardzo inteligentnie. Przy okazji dobrej zabawy dzieci dowiadują się, że handel zwierzętami egzotycznymi jest przestępstwem, ponieważ te zwierzęta bardzo cierpią" - powiedział Krzysztof Kowalewski, użyczający głosu buldogowi Luizowi, który na specjalny pokaz filmu wybrał się z córką.


Chcesz pójść do kina na film "Rio" lub na inną interesującą cię produkcję, a nie wiesz gdzie i o której możesz ją obejrzeć? Sprawdź repertuar kin w swoim mieście!

INTERIA.PL/PAP
Dowiedz się więcej na temat: Rio | Rio | animacja | epoka lodowcowa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL