Reklama

"Notre-Dame płonie": W roli głównej syn Andrzeja Seweryna - Maximilien

Maximilien Seweryn, syn wybitnego polskiego aktora Andrzeja Seweryna, wieloletniego członka zespołu paryskiego Comédie-Française, gra jedną z głównych ról w filmie Jeana-Jacquesa Annaud "Notre-Dame płonie". Tytuł 19 sierpnia trafi na ekrany polskich kin.

Maximilien Seweryn, syn wybitnego polskiego aktora Andrzeja Seweryna, wieloletniego członka zespołu paryskiego Comédie-Française, gra jedną z głównych ról w filmie Jeana-Jacquesa Annaud "Notre-Dame płonie". Tytuł 19 sierpnia trafi na ekrany polskich kin.
Maximilien Seweryn na premierze filmu "Ostatnia Rodzina" (2016) /Radosław Nawrocki/Forum /Agencja FORUM

Maximilien Seweryn: Syn Andrzeja Seweryna gra w filmie

Maximilien Seweryn jest najmłodszym potomkiem Andrzeja Seweryna i jego czwartej żony, Mireille Maalouf. Poszedł w ślady ojca. Ukończył Guildhall School of Musić & Drama w Londynie. Gra w teatrze i w filmach. Poza tym jest też muzykiem w zespole Buffalo Clash.

W filmie Jeana-Jacquesa Annaud "Notre-Dame płonie" syn polskiego aktor gra oficera Reynalda, jednego ze strażaków, ratującego katedrę Notre-Dame w Paryżu, w wyniku pożaru, który wybuchł w świątyni 15 kwietnia 2019 roku.

Reklama

Praca na planie z wybitnym reżyserem była dla niego ogromnym wyróżnieniem, choć Seweryn Junior przyznaje, że to były ciężkie fizycznie zdjęcia.

"Graliśmy w żywym ogniu, gdzie temperatury sięgały ponad 100 stopni. Oczywiście mieliśmy na sobie pełny strój strażaka" - wspomina.

Aktora mogliśmy oglądać również w jednej w ról w filmie "Valerian i Miasto Tysiąca Planet".

Maximilien w wywiadzie, którego niedawno udzielił stacji TVN, zdradził, że mimo, iż nie mówi zbyt dobrze po polsku, wkrótce zagra w polskiej produkcji - najnowszym filmie Jana Holoubka.

"Notre-Dame płonie": Fabuła, obsada, premiera

Film "Notre-Dame płonie" to nowa produkcja jednego z największych reżyserów współczesnego kina, Jean-Jacquesa Annaud - twórcy tak głośnych obrazów, jak "Imię róży", "Kochanek", "Walka o ogień".

Zrealizowany z niezwykłym rozmachem film opowiada o walce o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz znajdujących się tam bezcennych relikwii.

Dramat wydarzył się w poniedziałek, 15 kwietnia, 2019 roku. Wielu odebrało pożar jak zdarzenie symboliczne. Nie tylko katolicy wstrzymali oddech, obserwując setki strażaków, stających do walki z żywiołem.

Warunki były niezwykle trudne, ponieważ ogień rozprzestrzeniał się na trudno dostępnym poddaszu, a stawka wysoka, bo chodziło nie tylko o ocalenie jednej z najwspanialszych budowli sakralnych na świecie, ale także bezcennych relikwii. W skarbcu katedry przechowywana jest między innymi korona cierniowa Chrystusa.

Mury "Matki Wszystkich Katedr" przetrwały, ale były momenty, w których wydawało się, że odwaga, doświadczenie i specjalistyczny sprzęt mogą nie wystarczyć do uratowania Notre Dame. Wokół katedry gromadziły się tysiące wiernych, by modlitwą wesprzeć bohaterów.

Film "Notre-Dame płonie" trafi na ekrany polskich kin 19 sierpnia. Dystrybutorem obrazu są Monolith Films i Rafael Film.

Maximilien Seweryn: Co wiemy o synu polskiego aktora?

Maximilien Seweryn zadebiutował przed kamerami w 2002 roku w "Zemście" Andrzeja Wajdy, w której jego ojciec wcielił się w postać Rejenta. Chłopiec pojawił się na ekranie w roli pomocnika kowala, jego występ był na tyle epizodyczny, że nie został nawet odnotowany w napisach końcowych.

Trzy lata później pojawił się jako członek chóru w zrealizowanym przez ojca spektaklu Teatru Telewizji "Antygona".

Ukończył prestiżową szkołę Guildhall School of Music & Drama w Londynie. Ma na swoim koncie występy na deskach teatrów, grał w serialach i filmach fabularnych.

Dorosłym debiutem Maximiliena Seweryna była rola w filmie "Go Home" (2015), opowiadającym historię dojrzewania mieszkającej w Libanie młodej kobiety (znana z filmu "Paterson" Golshifteh Farahani). Rok później oglądaliśmy go we francuskim dramacie "Sierota", w którym partnerował na ekranie Adèle Haenel i Adèle Exarchopoulos.

Syn Andrzeja Seweryna jest także muzykiem i wokalistą. Jest liderem rockowego zespołu Buffalo Clash. Swoją pierwszą płytę wydali w marcu 2020 roku.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Andrzej Seweryn | Maximilien Seweryn
Reklama
Reklama
Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy