Reklama

Niezwykłe emocje na torze Formuły 1

W sieci pojawił się kolejny polski zwiastun do filmu "Wyścig". Ten opowiadający historię dwóch gigantów Formuły 1, Nikiego Laudy i Jamesa Hunta film, wejdzie do polskich kin 8 listopada.

W latach 70. Jamesa Hunta i Nikiego Laudę podziwiał cały świat. Tworzyli dla siebie największą konkurencję. W pewnym momencie Lauda uległ wypadkowi, podczas którego dosłownie otarł się o śmierć. Nie poddał się jednak i po kilku tygodniach wrócił na tor. Zdecydował się stanąć do wyścigu ze swoim największym rywalem - Huntem.

Reklama

W rolę Nikiego Laudy wcielił się Daniel Bruhl, który miał okazję spotkać się osobiście z Laudą. "Wiedziałem, że Niki jest bardzo szczery, więc miałem nadzieję, że mnie polubi i znajdziemy nić porozumienia. Zadzwonił i zaprosił mnie do Wiednia. Po czym dodał, 'Zabierz tylko bagaż podręczny, na wypadek gdybyśmy nie przypadli sobie do gustu'. Na szczęście, stało się inaczej i mogłem go zapytać o wszystko. Poświęcił mi wiele czasu" - wspomina Bruhl.

W rolę Jamesa Hunta wcielił się Chris Hemsworth, który długo przygotowywał się do roli. "Najlepsze rzeczy znalazłem w nagraniach archiwalnych, krótkich ujęciach sprzed i po wywiadach, kiedy nikt nie zdawał sobie sprawy, że kamera cały czas pracuje. Są tam migawki, pokazujące prawdziwe oblicze Jamesa. W oczach miał niezwykłą fascynację, głód życia. Wszystko przyciągało jego uwagę" - opowiada o swoim bohaterze Hemsworth.

"Przypominał małe dziecko. Dzieci opanowują przestrzeń, w której się znajdują i mają potrzebę eksplorowania jej, zaspokajania swoich potrzeb. Nie chciał się ścigać o drugie czy trzecie miejsce. Liczyła się tylko wygrana. Po zdobyciu mistrzostwa w 1976 roku wycofał się. Chyba nie czuł już takiej samej pasji" - dodał.

Za reżyserię "Wyścigu" odpowiada laureat Oscara Ron Howard ("Piękny umysł"), a scenariusz napisał Peter Morgan ("Królowa"). W filmie zagrały także m.in. Olivia Wilde i Alexandra Maria Lara.

Światowa premiera produkcji odbyła się 12 września. Krytycy zachwycili się obrazem Howarda. "Porywający, dynamiczny, inteligentny, wibrujący niezwykłą energią" - napisano w "Screen International". "Istnieje duża szansa, że nic nie wiecie o wyścigach Formuły 1 i niewiele was ona obchodzi. Po obejrzeniu tego ekscytującego filmu, zmienicie zdanie!" - dodano w "US Weekly".

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Wyścig | \ Film

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje