Reklama

"Nieposłuszne": Rachel Weisz i Rachel McAdams walczą o miłość

Rachel Weisz i Rachel McAdams to gwiazdy filmu "Nieposłuszne" - przejmującej i pełnej napięcia opowieści o zakazanej miłości.

Rachel Weisz i Rachel McAdams w filmie "Nieposłuszne"

Ronit mieszka w Nowym Jorku, jest wziętą fotografką i obraca się w artystycznych kręgach. Nagła wieść o śmierci ojca sprowadza ją do rodzinnego Londynu i ortodoksyjnej, żydowskiej społeczności, która kiedyś była jej domem, ale z której jako nastolatka została wygnana z powodu niemoralnego zachowania. Wspomnienia tamtych wydarzeń wracają, kiedy Ronit spotyka na miejscu swoją pierwszą miłość.

Reklama

Esti, kiedyś równie niepokorna, co Ronit, dziś jest nauczycielką i przykładną żoną rabina. Okazuje się jednak, że mimo czasu, jaki upłynął, dawna namiętność nie wygasła, a uczucia kobiet nie straciły nic ze swojej siły. Tym razem Ronit i Esti - wbrew wszystkim zasadom - postanowią zawalczyć o swoją miłość.

Choć "Nieposłuszne" to pierwszy anglojęzyczny film Sebastiána Lelio zrealizowany z gwiazdorską obsadą, to nagrodzony Oscarem za "Fantastyczną kobietę" Chilijczyk  ma już na koncie długą listę międzynarodowych wyróżnień (m.in. nagrodę w Locarno za Rok tygrysa i Srebrnego Niedźwiedzia dla najlepszej aktorki za "Glorię").

Scenariusz "Nieposłusznych" powstał we współpracy z Rebekką Lenkiewicz, współscenarzystką nagrodzonego Oscarem filmu "Ida" Pawła Pawlikowskiego, w rolach głównych zobaczymy zaś Rachel Weisz (laureatkę Oscara za "Wiernego ogrodnika") oraz Rachel McAdams (nominowaną do Oscara za film "Spotlight").

Subtelność i zmysłowość, ale też odwaga i bezkompromisowość "Nieposłusznych" zachwyciła krytyków, którzy porównują film do "Życia Adeli" Abdellatifa Kechiche’a oraz "Carol" Todda Haynesa

"Nieposłuszne" trafią na kinowe ekrany 3 sierpnia.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Nieposłuszne

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje