Reklama

Reklama

Nie żyje Zuzanna Łapicka

Nie żyje Zuzanna Łapicka, córka Andrzeja Łapickiego i była żona Daniela Olbrychskiego. Zmarła 20 grudnia. Miała 64 lata.

Nie żyje Zuzanna Łapicka, córka Andrzeja Łapickiego i była żona Daniela Olbrychskiego. Zmarła 20 grudnia. Miała 64 lata.
Zuzanna Łapicka-Olbrychska (1954-2018) /AKPA

O śmierci dziennikarki poinformował na swym prywatnym profilu na Facebooku reżyser i autor scenariuszy Andrzej Saramonowicz.

"Umarła Zuzanna Łapicka. Mógłbym to zbić bonmotem Tuwima: 'Nie wiem, co się na tym świecie porobiło. Zaczynają umierać ludzie, którzy nigdy dotąd nie umierali', ale to nie wystarczy. Bo Zuzia była fantastycznym człowiekiem. Ludzkim, ale i wściekłe inteligentnym, który nie zadowalał się byle czym" - napisał.

"Jej odejście czyni wywrę. Polska kultura poniosła kolejną stratę nie do zastąpienia. Żal przeraźliwy. Płaczę, bo cóż innego pozostało" - dodał.

Reklama

Łapicka od ponad dwóch lat zmagała się z chorobą nowotworową.

Informację o jej śmierci potwierdziła PAP jej wieloletnia przyjaciółka

Magda Umer.

Również ksiądz Andrzej Luter - duszpasterz, dziennikarz i publicysta - pożegnał Zuzannę Łapicką na swym profilu na Facebooku.

Zuzanna Łapicka wiosną 2016 roku postanowiła się odchudzić i w trzy miesiące zrzuciła aż 15 kilogramów. Czuła się jednak coraz gorzej i wizyta u lekarza wyjaśniła wszystko... Okazało się, że ma nowotwór. Została poddana chemioterapii i radioterapii.

"Moja córka Weronika [córka Daniela Olbrychskiego - red.] doradziła mi, żebym na zbyt szczegółowe pytania odpowiadała: 'Arystokracja nie mówi, który organ'. I tego się trzymam. Natomiast chciałabym podkreślić, jak ważne jest nastawienie psychiczne, naprawdę wszystko jest w głowie" - opowiadała w lutym 2018 roku w wywiadzie dla magazynu "Viva".

"Miałam szczęście, że trafiłam do wspaniałych lekarzy na Śląsku: profesora Lampego i doktora Piątka. Dzięki nim nigdy nie straciłam wiary w to, że warto walczyć" - dodała.

Niestety, przegrała walkę z chorobą.

Zuzanna Łapicka urodziła się 18 marca 1954 roku w Warszawie. Była córką aktora Andrzeja Łapickiego oraz żoną Daniela Olbrychskiego, z którym ma córkę Weronikę. Przez wiele lat pracowała w Telewizji Polskiej, była związana przede wszystkim z redakcją rozrywki TVP 1. Rozstała się z TVP dwa lata temu. Wcześniej pełniła m.in. funkcję kierownika literackiego warszawskiego Teatru Rampa na Targówku.

W 2018 roku ukazała się jej książka "Dodaj do znajomych", w której opisała anegdoty związane z osobami z życia publicznego.

Była przyjaciółką Magdy Umer i Krystyny Jandy, która mówiła, że "minuta z nią spędzona jest jak wielka terapia i długie konsultacje u wszelkich nauczycieli życia".

Krystyna Janda zamieściła 9 października 2018 roku na swym Instagramie zdjęcie, na którym widać bardzo już odchudzoną i schorowaną Zuzannę Łapicką.

Elżbieta i Janusz Gajosowie, którzy kilka razy wyjechali z Łapicką na wspólny urlop zdradzili, że potrafiła wspaniale opowiadać anegdoty. "Nie ma żadnego znaczenia, że czasem słyszymy tę samą historię po raz kolejny. Bo ona robi to rewelacyjnie. I ma jeszcze jeden niewykorzystany talent: świetnie pisze" - wspominali w jednym z wywiadów.


INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Zuzanna Łapicka-Olbrychska

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama