Reklama

Nie żyje William Hurt. Zdobywca Oscara miał 71 lat

William Hurt zmarł w niedzielę w wieku 71 lat - poinformowała agencja Reutera, powołując się na oświadczenie rodziny artysty. Nagrodzony Oscarem aktor znany był z ról w takich filmach jak "Pocałunek kobiety pająka" i "Telepasja".

"Rodzina Hurtów z wielkim smutkiem opłakuje śmierć Williama Hurta, ukochanego ojca, zdobywcy Oscara, który zmarł 13 marca 2022 roku, tydzień przed swoimi 72. urodzinami" - poinformował syn aktora, Will, w oświadczeniu zamieszczonym przez portal Deadline.

"Zmarł w spokoju, wśród rodziny, z przyczyn naturalnych. Rodzina prosi o zachowanie prywatności w tym czasie" - czytamy dalej w oświadczeniu.

Aktor w 2018 roku ujawnił, że zdiagnozowano u niego nieuleczalnego raka prostaty, który rozprzestrzenił się na kości.

Reklama

William Hurt: Życie i twórczość

Hurt, który studiował w prestiżowej Juilliard School w Nowym Jorku, stał się jednym z najpopularniejszych aktorów pierwszoplanowych lat 80. Zdobył trzy nominacje do Oscara dla najlepszego aktora za role w filmach "Pocałunek kobiety pająka" (1985), "Dzieci mniejszego boga" (1986) i "Telepasja" (1987).

Oscara zdobył za rolę homoseksualisty, który w "Pocałunku kobiety pająka" dzielił celę więzienną z więźniem politycznym w Brazylii.

W 2005 roku Hurt otrzymał czwartą i ostatnią nominację do Oscara w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy za rolę w thrillerze kryminalnym "Historia przemocy".

Ostatnio występował m.in. w filmach Marvela. Wcielał się w rolę Thaddeusa Rossa w takich produkcjach jak: "Niesamowity Hulk", "Kapitan Ameryka: Wojna Bohaterów" "Avengers: Wojna bez granic""Avengers: Koniec gry" i "Czarna Wdowa".

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: William Hurt
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy