Reklama

Nie żyje Philip Seymour Hoffman

W niedzielę w Nowym Jorku zmarł amerykański aktor Philip Seymour Hoffman. Miał 46 lat. Policja trafiła w mieszkaniu gwiazdora na heroinę, jego samego znaleziono zaś w samej bieliźnie na podłodze w łazience z igłą wbitą w przedramię.

Ciało aktora - jak donosi "The Wall Street Journal" - znaleziono w jego mieszkaniu na Manhattanie.

Reklama

Według "The New York Post" przyczyną śmierci było przedawkowanie narkotyków. Do uzależnienia od narkotyków i alkoholu aktor przyznał się publicznie w 2006 roku.

Kariera aktorska

Urodził się 23.07.1967 roku w Fairport, w stanie Nowy Jork. W teatrze zaczął występować w szkole średniej. Ukończył prestiżową New York's University Tisch School of Arts. Odnosił sukcesy w teatrze, min. w sztukach "True West" Sama Sheparda, "Mewie" Antoniego Czechowa czy "Kupcu weneckim" Williama Szekspira.

Filmową karierę Hoffman rozpoczął w 1991 roku, stopniowo zyskując uznanie drugoplanowymi kreacjami w takich filmach jak: "Zapach kobiety" (1992), "Twister" (1996), "Boogie Nights" (1997), "Big Lebowski" (1998), czy "Magnolia" (1999).

W 2006 roku Hoffman otrzymał Oscara i Złoty Glob dla najlepszego aktora za tytułową rolę w biograficznym filmie "Capote" opowiadającym o życiu autora "Śniadania u Tiffany'ego", pokonując m.in. Heatha Ledgera ("Tajemnica Brokeback Mountain") i Joaquina Phoenixa ("Spacer po linie"). Trzykrotnie nominowany był do nagrody Akademii w kategorii "najlepszy aktor drugoplanowy" za kreacje w filmach: "Mistrz" (2012), "Wątpliwość" (2008) i "Wojna Charliego Wilsona" (2007).

Innymi filmami, w których mogliśmy go oglądać, były: "Nim diabeł dowie się, że nie żyjesz" (2007), "The Savages" (2007), "Synekdocha, Nowy Jork" (2008), "Moneyball" (2011) oraz "Idy marcowe" (2011). W 2013 roku wcielił się w postać Plutarcha Heavensbee'a w filmie "Igrzyska śmierci: W pierścieniu ognia". W 2011 roku zadebiutował jako reżyser filmem "Jack Goes Boating".

Hoffman aktywnie działał również na scenie teatralnej. Od 1995 roku, kiedy przyłączył się do LAByrinth Theater Company, wystąpił w szeregu scenicznych produkcji, otrzymując aż trzy nominacje do nagrody Emmy: dwie dla najlepszego aktora ("True West", 2000 i "Śmierć komiwojażera", 2012) i jedną dla najlepszego aktora drugoplanowego ("Long Day's Journey into Night", 2003).

"Aktorzy są odpowiedzialni wobec postaci, które grają. Nie mają ich osądzać, ale uczciwie, z całym twórczym zaangażowaniem, odtworzyć. Wtedy jest szansa, że nawet jeśli postać jest odstręczająca, widz nie odwróci od niej wzroku, tylko postara się ją zrozumieć" - brzmiało jego aktorskie credo.

źródło: CNN Newsource/x-news

Ciekawi Cię, co w najbliższym czasie trafi na ekrany - zobacz nasze zapowiedzi kinowe!

Chcesz obejrzeć film? Nie możesz zdecydować, który wybrać? Pomożemy - poczytaj nasze recenzje!

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Philip Seymour Hoffman | zycie | życia | żyja

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje