Reklama

Nie żyje Mark Medoff. Miał 79 lat

W wieku 79 lat zmarł Mark Medoff, uznany scenarzysta filmowy i teatralny. Za sztukę "Dzieci gorszego Boga" otrzymał nagrodę Tony. Później za jej filmową adaptację miał szansę na Oscara za najlepszy scenariusz adaptowany.

Mark Medoff

Medoff przyszedł na świat 18 marca 1940 roku. Jako scenariopisarz teatralny debiutował w 1974 roku.

Reklama

W 1979 roku po raz pierwszy wystawiono "Dzieci gorszego Boga", które okazały się najważniejszą sztuką w dorobku Medoffa. Otrzymała ona między innymi nagrodę Tony.

Opowiadała ona o nauczycielu szkoły dla niesłyszących, który zakochuje się w pracującej tam byłej uczennicy. Ta początkowo odrzuca jego uczucia, ponieważ boi się spróbować życia poza placówką.

W 1986 roku powstała kinowa adaptacja tej sztuki w reżyserii Randy Haines. W rolach głównych wystąpili William Hurt, Marlee Matlin i Piper Laurie. "Dzieci gorszego Boga" otrzymały pięć nominacji do Oscara, w tym za najlepszy film. Ostatecznie skończyło się tylko na jednej statuetce - dla Matlin za najlepszą kobiecą rolę pierwszoplanową.

Przez ponad 50 lat Medoff wykładał na New Mexico State University.

Od kilku tygodni Medoff przebywał w szpitalu z powodu upadku oraz osłabienia organizmu wynikającego z długoletniej walki z rakiem. Zmarł 23 kwietnia 2019 roku.

INTERIA.PL

Reklama

Dowiedz się więcej na temat: Mark Medoff

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje