Reklama

Nie żyje gwiazdor nagrodzonego Oscarem filmu "Parasite". Znaleziono go w samochodzie

Koreański aktor Lee Sun-kyun nie żyje. Artysta znany z roli w nagrodzonym Oscarem głośnym filmie "Parasite" został znaleziony martwy w samochodzie w parku w centrum Seulu. Miał 48 lat.

Koreański aktor Lee Sun-kyun nie żyje. Artysta znany z roli w nagrodzonym Oscarem głośnym filmie "Parasite" został znaleziony martwy w samochodzie w parku w centrum Seulu. Miał 48 lat.
Lee Sun-kyun na festiwalu w Cannes (2019) /Pascal Le Segretain /Getty Images

Aktor filmu "Parasite" znaleziony martwy w samochodzie

Lee Sun-kyun, znany z roli w filmie "Parasite", został znaleziony martwy w samochodzie w parku w centrum Seulu w środę, 27 grudnia, rano.

Informację o śmierci aktora podał południowokoreański portal "The Korea Herald". Według ich informacji, policję powiadomiła żona aktora, która poinformowała, że jej mąż "wyszedł z domu i zostawił wiadomość, która wyglądała na list pożegnalny". Koreańska policja prowadzi śledztwo w sprawie jego śmierci.

48-letni aktor miał kłopoty z policją - był podejrzany w sprawie o zażywanie narkotyków. W trakcie przesłuchań twierdził, że jest niewinny, a nielegalne substancje wydawało mu się, że są środkami nasennymi. Miał je otrzymać od kobiety, pracującej w ekskluzywnym barze w Seulu.

Reklama

W Korei Południowej obowiązują restrykcyjne przepisy antynarkotykowe. Za posiadanie nielegalnych substancji można trafić na sześć miesięcy do więzienia. Recydywiści i dilerzy karani są nawet 14 latami pozbawienia wolności.

Lee Sun-kyun najbardziej znany był z ról w filmach "Bezradni", komedii romantycznej "Wszystko o mojej żonie", czarnej komedii kryminalnej "A Hard Day" i z oscarowego obrazu "Parasite".

"Parasite": Fabuła, zwiastun

Południowokoreański reżyser Bonga Joon-ho okazał się niespodziewanym triumfatorem oscarowej gali w 2020 roku - poza statuetką dla najlepszego filmu międzynarodowego za "Parasite", twórcę nagrodzono również Oscarem za najlepszy scenariusz oryginalny, najlepszą reżyserię oraz najlepszy film.

Dzieło Bonga Joon-ho to łącząca elementy dramatu obyczajowego, thrillera i czarnej komedii opowieść o dwóch rodzinach należących do różnych klas społecznych. Do zderzenia dwóch światów dochodzi, gdy Ki-woo (Choi Woo-sik) - syn z bezrobotnej rodziny Kimów, otrzymuje ofertę pracy w charakterze korepetytora języka angielskiego zamożnej dziewczyny. W malowniczo położonej, luksusowej posiadłości rodziny Parków, Ki-woo szuka możliwości zatrudnienia dla swoich najbliższych. Seria niespodziewanych zdarzeń stawia bogatych i biednych przed koniecznością skonfrontowania swoich stylów życia. Wideo Odtwarzacz wideo wymaga uruchomienia obsługi JavaScript w przeglądarce.

PAP/INTERIA.PL
Dowiedz się więcej na temat: Parasite
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Strona główna INTERIA.PL
Polecamy