Reklama

Reklama

Nie żyje Grzegorz Stelmaszewski

W Łodzi zmarł Grzegorz Stelmaszewski – aktor charakterystyczny, znany m.in. z ról w filmach "Edi", "Sztuczki" czy "Król życia". Informację o jego śmierci podało we wtorek Radio Łódź.

Grzegorz Stelmaszewski na planie filmu "Cudowne lato" (2010)

Stelmaszewski zadebiutował na ekranie w filmie "Edi" Piotra Trzaskalskiego. Reżyser zaprosił go na casting po tym, jak obejrzał reportaż telewizyjny z jego udziałem.

Stelmaszewski był wówczas mieszkańcem schroniska dla bezdomnych im. Brata Alberta w Łodzi, do którego trafił po wyjściu z więzienia. Miał na koncie cztery wyroki za kradzieże i 11 lat spędzonych za kratami.

Rola w filmie Trzaskalskiego odmieniła życie Stelmaszewskiego, który potem wielokrotnie pojawiał się w filmach fabularnych i serialach, stając się z jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich drugoplanowych aktorów charakterystycznych.

Reklama

Widzowie mogą pamiętać jego kreacje w takich produkcjach, jak "Last minute", "Weekend", "Król życia",  "Ciacho", "Złoty środek", "Leśne doły". Pojawiał się również serialach, m.in. "Na Wspólnej", "'Układ warszawski", "Służby specjalne", "Życie nad rozlewiskiem", "Na dobre i na złe", "Skorumpowani".

Ostatnio wystąpił w produkcji Jana Jakuba Kolskiego "Las, 4 rano".

Przyczyny śmierci aktora, którego ciało znaleziono we wtorek w jego mieszkaniu, wyjaśnia policja. Stelmaszewski miał 54 lata; w czerwcu miała ukazać się jego autobiografia "Złodzirej".

INTERIA.PL/PAP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje